Mobil

Da Vinci Learning, Geleceğin TV platformu Turkcell TV+ üzerinde zengin içerikleriyle yayına başladı

Turkcell TV+ çocuk, aile ve yetişkinlere hitap eden ve izleyiciyi 360 derece çevreleyen içerik stratejilerinin dünyadaki en iyi uygulayıcılarından Da Vinci Learning ile anlaştı.

Da Vinci Learning, Geleceğin TV platformu Turkcell TV+ üzerinde zengin içerikleriyle yayına başladı

Medya ve teknolojinin her geçen gün daha çok iç içe geçtiği günümüzde, içeriğe ulaştığımız mecralar ve internet kullanım alışkanlıkları sürekli değişim gösteriyor ve farklı teknolojiler ön plana çıkıyor. Turkcell geleceğin TV platformu Turkcell TV+ ile izleyicilerine eşsiz bir TV izleme deneyimi sunarken, doğru tematik kanalları platformuna taşıyarak da izleyicilerine zengin içerik sunmayı hedefliyor. Bu kapsamda, TV+ izleyicileri çocuk, aile ve yetişkinlere hitap eden ve izleyiciyi 360 derece çevreleyen içerik stratejilerinin dünyadaki en iyi uygulayıcılarından Da Vinci Learning içeriklerine de ulaşabilecekler.

Akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve televizyon ekranlarının herhangi birisi üzerinden izlenen yayını diğer cihazlardan kalınan yerden izlemeyi sağlayan gerçek çoklu ekran deneyimi, buluta sınırsız kayıt ve canlı yayını 12 saat geriye sarabilme gibi eşsiz özellikler sunan Turkcell TV+, Da Vinci Learning’in çocuklar başta olmak üzere her yaşa yönelik hazırlanan farklı eğitim seviyelerindeki bilim ve eğlence programlarını 160. Kanal’da “Pasif TV İzleme’ye Hayır!” misyonu ile ailelere sunuyor. Çocuk ve belgesel kanallarını bir araya getiren, eğlenerek bilim öğrenmek ve meraklı olmak üzerine kurgulanan Da Vinci Learning programları, “Düşünme Çerçeveleri Modeli” adı verilen bir öğrenme metodolojisine göre oluşturuluyor.

12-13 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Turkcell Teknoloji Zirvesi’nin ilk gününde “360 Derece İçerik” Paneli’ne konuşmacı olarak katılanDa Vinci Media’nın Kurucusu ve CEO’su Ferdinand Habsburg ve Turkcell Medya Servisleri Direktörü Fırat Akdere katılımcılarla bu alandaki yenilikleri ve işbirliği ile ilgili görüşlerini paylaştılar.

1416305614_davincilearningceosuferdinandhabsburg-tukcellteknolojizirvesi1.jpg

Turkcell Medya Servisleri Direktörü Fırat Akdere konuyla ilgili; “Geleceğin TV platformu Turkcell TV+ ile televizyon severlere eşsiz özellikler sunuyor ve bugüne kadar yaşamadıkları bir TV izleme deneyimi yaşatmayı amaçlıyoruz. Bunu yaparken bir yandan da izleyicilerimize zengin içerik sunmak için yeni işbirlikleri yapıyoruz. Bu amaçla, çocuk, aile ve yetişkinlere hitap eden ve izleyiciyi 360 derece çevreleyen içerik stratejilerinin dünyadaki en iyi uygulayıcılarından Da Vinci Learning’i Turkcell TV+ ailesine kazandırmış olmaktan çok mutluyuz. Hedefimiz Da Vinci Learning kanalının güçlü içeriğini Turkcell’in güçlü teknolojisi ile birleştirerek bu anlamda hem anne babaların hem çocukların ihtiyaçlarını aynı anda karşılayacak bir medya kullanım ortamı sunmaktır.” dedi.

Da Vinci Learning Kurucusu ve CEO’su Ferdinand Habsburg ise panelde yaptığını konuşmada şunları ekledi: "Biz bilgi ile dolu bir dünya yaratmak istiyoruz. Bu dünya hem çok eğlenceli hem de tüm aile bireylerini bir araya getiriyor. Çocukların TV karşısında pasif birer izleyici olarak oturmalarını istemiyoruz. İçinde bulunduğumuz ve her geçen gün daha da hayatımıza giren medya ve teknoloji çağında Pasif TV izleme deneyimini ortadan kaldıran bir konsept sunuyoruz. TV karşısında geçirilen zamanın aile içindeki iletişimi artıran, çocukların eğitimine katkı sağlayacak saatler olmasını sağlıyoruz. Da Vinci Learning ile aileler çocuklarına bir kısıtlama getirmeden gönül rahatlığı ile bu eğlenceli ve eğitici zaman için izin verebilirler. Da Vinci Learning olarak çocuk, aile ve yetişkinlere hitap ettiğimiz belgesellerimizin Turkcell TV+ kullanıcılarına yeni kazanımınlar sağlamasını umuyoruz.”

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.