Mobil

Daha büyük ekranlı iPhone = Daha pahalı iPhone

Büyük ekranlı iPhone 6 cebimizi yakacak!


Apple'ın yeni nesil iPhone'u ile ilgili geri sayım başlamışken yeni telefon ile ilgili her gün farklı analizler ve farklı haberler yapılmakta. Amerika'da faaliyet gösteren Raymond James analiz şirketinde görevli Tavis McCourt'un yaptığı araştırmaya göre halen iPhone kullanan kişilerin çok büyük bir kısmının iPhone 6'ya mutlaka geçiş yapacağını belirtiyor.

McCourt'un yaptığı analize göre Amerika'da akıllı telefon pazarının %44'üne hakim Android işletim sistemini kullanan kullanıcıların yarısının; daha büyük ekranlı bir iPhonea geçiş yapabileceğini belirtiliyor. 

Büyük ekranlı iPhone 6 farklı bir ekosistem kullanmak isteyen ve güncelleme sorunlarından boğulan Android kullanıcılarının cankurtaranı olabilir. Lakin bundan 5 ay evvel çıkan Android 4.4 KitKat sürümüne henüz geçiş yapmayan birçok amiral gemisi telefon mevcut. İşte bu sebepten dolayı da Android ekosisteminde bulunan birçok kişi iOS platformuna yani iPhone 6'ya geçiş yapabilir.

1395927395_current-smartphone-ownership.jpg

McCourt katılımcılara "yeni nesil iPhone için daha fazla para öder misiniz" diye sorduğunda katılımcıların %26'sı büyük ekranlı iPhone 6 için 100 dolar fazladan para ödeyebilceklerini belirtmişler. Muhtemelen iPhone 5S'ten daha pahalı olacağı öngörülen iPhone 6'nın 2600 TL bandını geçmeyeceğini öngörüyoruz.

1395927360_future-smartphone-ownership.jpg

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Özellikle Android kullanıcılarının daha büyük ekranlı iPhone'u tercih edip etmeyeceğini oldukça merak etmekteyiz. Ülkemizdeki alım gücü düşünüldüğünde yeni nesil iPhone en fazla kaç TL olmalı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.