Mobil

Daha ince ve hafif iPad 5!

Yeni tabletinde Sharp cephesinden IGZO paneller kullanacak Apple, bu sayede daha ince ve hafif bir tablet oluşturacak.

Daha ince ve hafif iPad 5!

iPhone 5S cephesinde son dönemde artan iddiaların benzerlerini iPad 5 tarafında da görüyoruz. Yılın ikinci yarısında resmi tanıtımı beklenen tablet için bazı görseller ortaya çıkmış ve tabletin iPad Mini tasarımında olacağı iddia edildi. Bakıldığı zaman iPad Mini kimi kaynaklarca 10 milyon satış rakamını geride bıraktı ve kullanıcılar tarafından oldukça benimsendi. Tabletin sahip olduğu boyutun yan sıra tasarımı da kullanıcılar tarafından beğenildi. Bu sebeple yeni iPad’in iPad Mini tasarımında sunulması sürpriz olmayacaktır.
1366000685_ipad5back.jpg

Samsung ile yaşadı patent davaları neticesinde şirket ile tüm bağlarını koparan Apple, iPad 5’in ekranı için Sharp ile anlaştı. Oluşturulan IGZO paneller iddiaya göre bir önceki jenerasyona nazaran daha ince ve hafif olacak. Panelde kullanılacak LED’ler sayesinde ekran inceliği sağlanacak ve aynı zamanda pil noktasında verimlilik sağlanacak. Özellikle Sharp cephesinde, IGZO panellerin yüksek çözünürlüklü tabletlerde %80-90 seviyesinde güç verimliliği sunduğu belirtiliyor.

Şu sıralar tablet sektörünün yarısını elinde bulunduran Apple, iPad 5 ile pazar payını tekrar arttırma yoluna gitmeyi hedefleyecek. Ancak hızlı bir yükseliş içerisinde olan Android tabletler karşısında işleri hiçte kolay olmayacak. iPad 5 cephesinden detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.