Mobil

Daha Ucuz Windows 10 Telefonlar Geliyor

Windows 10 Mobile platformu MediaTek işlemcilere destek sunmaya hazırlanıyor.

Daha Ucuz Windows 10 Telefonlar Geliyor

Window 10 Mobile başka bir ifadeyle Windows Phone ekosisteminin son bir yıl içerisinde ciddi manada kan kaybı yaşadığı bir gerçek. Platformun yıllar geçmesine rağmen henüz Android ve iOS kadar olgunlaşamaması ve en önemlisi Windows 10 tabanlı telefonların fiyat aralığı, kullanıcıların şu aşamada platforma mesafeli durmasına neden olmakta.

Alman menşeli teknoloji sitesi winfuture.de tarafından ortaya atılan bir iddia ise Windows Phone platformuna hareketlilik getirebilir, zira daha ucuz telefonların yolda olduğunu söyleyebiliriz. Microsoft ve diğer üreticiler tarafından bugüne kadar tanıtılan Windows Phone tabanlı cihazlarda Qualcomm’a ait bir işlemci çözümü gördük. İlk defa MWC 2016’da Çinli şirket Pipo’nun Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip tabletinde Rockchip RK3288W işlemcisi yer aldı.

1457155747_mediatekchip.jpg

Microsoft’tan konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi, fakat çok yakında MediaTek işlemcili Windows Phone telefonların tanıtılacağını söyleyebiliriz. Helio P20 ve X20 gbi üst segment işlemcilerin yanında diğer MediaTek işlemciler ciddi manada uygun fiyatlı Windows Phone telefonların önünü açacaktır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.