Mobil

Debian OS'lu Wi Fi hackleyen akıllı telefon

İşte yeni ortaya çıkan Pwn Phone tam da bunu yapıyor.

Debian OS'lu Wi Fi hackleyen akıllı telefon

Günümüzde mobil teknoloji öyle bir hal aldı kı artık onlarla herşeyi kontrol edebilecek duruma geldik.Peki bilgisayarınızı ve diğer cihazlarınızı uzaktan kontrol ettiğiniz akıllı telefonunuzla hack yapmayı denediniz mi?. İşte yeni ortaya çıkan Pwn Phone tam da bunu yapıyor.

Aslına bakarsanız Pwn Phone, IT departmanlarının ve güvenlik profesyonellerinin ağlardaki açıkları hızla bulmasına yardımcı oluyor. Pwn Phone'un yeni modeli LG Nexus 5'ile aynı donanıma sahip ancak Android ile çalışmıyor. Tam donanımlı bir Debian OS bulunan ve USB host olarak çalışabilen telefon, bu sayede harici Wi-Fi, Bluetooth ve ethernet adaptörlerini kabul edebiliyor. Harici adaptörler, Pwn Phone'un saldırı menzilini ve yeteneklerini artırıyor.

1399573357_img20140508205313.jpg

Pwn Phone 1.295 dolara satışa sunulmayı bekliyor. Aynı işlevler, 1.095 dolara satılan, Nexus 7 ve Android 4.2 tabanlı Pwn Pad 2014'te de mevcut. Bir Nexus 5 ile kendi Pwn Phone'unu oluşturmak isteyenler ise, bunu yakında yayınlanacak bir yazılımla yapabilecekler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.