Mobil

Dev şirket IBM, Siri'ye yasak getirdi!

IBM'in SİRİ için aldığı bu karar şaşırtıyor!

Dev şirket IBM, Siri'ye yasak getirdi!

Dünyanın en büyük şirketlerinden IBM geçtiğimiz günlerde ilginç bir karar alarak gündeme bomba gibi oturdu. IBM cephesinin aldığı bu ilginç karar ise Apple'ın milyonlarca kişi tarafından severek kullanılan, alanında bir ilki gerçekleştiren SİRİ uygulamasından başka bişey değil.

SİRİ hakkında biraz bilgi aktaracak olursak, Apple'ın geçtiğimiz yıllarda şirketi satın alarak kendi bünyesine kattığı, sihirli elini değdirerek milyonlarca kullanıcıya hitapetmesini sağladığı, kullanıcıların arama yapabilmesine, takvime randevu ekleyebilmesine, internette bir şeyler arayabilmesine ve SMS göndermesine olanak tanıyan bir servis.

1338112672_apple-siri.hlarge.jpg

Şirket Apple'ın SİRİ'si için aldığı bu karar sebep olarak ise şunları dile getiriyor.  IBM’e göre Siri verileri analiz etmiyor ancak verileri uzakta bulunan bir sunucuda depoluyor. Bu nedenle de kurumsal kullanımda çeşitli güvenlik riskleri oluşturuyor. Log'un haberine göre, şirket ayrıca iCloud ve Dropbox gibi depolama servislerini de şirket bünyesinde yasakladı. Şirket çalışanları bu hizmetlerin yerine IBM’in MyMobileHub servisini kullanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.