Mobil

Dimensity 9200 mü yoksa Snapdragon 8 Gen 2 mi? Hangisi daha güçlü?

Mobil işletim sistemi dünyasının en güçlü iki yonga seti, iki farklı akıllı telefonla karşı karşıya geldi. Peki hangisi daha iyi sonuçlar elde etti?

Dimensity 9200 mü yoksa Snapdragon 8 Gen 2 mi? Hangisi daha güçlü?

Teknoloji dünyasında rekabet hiç bitmeyen bir olgudur. Elinizi attığınız her sektör, aklınıza gelen her mecra o pazardaki markaların yoğun rekabeti altındadır. Bu rekabet bazen temel ürünler bazında yani örneğin akıllı telefonlar arasında yaşanırken bazen de donanımlar bazında yani haberimize de konu olduğu gibi yonga setleri arasında yaşanabilir.

Mobil işlemci denildiğinde akla iki marka geliyor. Bunlardan biri Qualcomm diğeri ise MediaTek. Her iki marka da şu sıralar piyasada en güçlü modelleriyle boy gösteriyor. İşte bir internet sitesi tarafından yapılan karşılaştırmada, gücünü Dimensity 9200 yonga setinden alan Vivo X90 Pro ile gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alan ZTE Nubia Red Magic 8 Pro karşılaştırılmış.

Dimensity 9200 mü yoksa Snapdragon 8 Gen 2 mi? Hangisi daha güçlü?

Her iki telefonu da Geekbench 5 ve AnTuTu 9 testlerine sokan platform, sonunda kimin daha güçlü olduğuna kesin bir şekilde karar vermiş. Test sonuçlarına baktığımız zaman, Vivo X90 Pro modelinin Geekbench’in tek çekirdek testinden 1486, çoklu çekirdek testinden 5211 ve AnTuTu testinden ise 1.288.866 puan aldığını görüyoruz.

Aynı testlere tabi tutulan Vivo X90 Pro modeli ise bu testlerden sırasıyla 1387, 4273 ve 1.228.735 puan alabilmiş. Yani anlayacağınız 3 testin 3’ünde de gücünü Dimensity 9200 yonga setinden alan Vivo X90 Pro, gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alan ZTE Nubia Red Magic 8 Pro’nun gerisinde kalmış. Elbette ki cihazların diğer teknik donanımları ve hatta işletim sistemi sürümleri bile bu testlerde önemli birer etken olsalar da yine de bu karşılaştırma akıllardaki birçok sorunun yanıtı olarak kabul edilebilir.

Yorumlar
Ali
Siz bile kendi yazınızı okumuyorsunuz, biz niye okuyalım? Üstelik insanlar ne tepki vermişler acaba diye merak edip, okuyucuların mesajlarını da okumuyorsunuz.
Cevapla
Burçin
Vivo ile Vivo kıyaslanmış gibi, yazıdaki ilgili ilk patagraftaki Vivo yerine ZTE olmayacak mıydı? Yayından önce sakin kafa ile Bi okusaydınız?! 😉
Cevapla
Ali
Vivo X90 Pro modelinin Geekbench’in tek çekirdek testinden 1486, çoklu çekirdek testinden 5211 ve AnTuTu testinden ise 1.288.866 puan aldığını görüyoruz. Aynı testlere tabi tutulan Vivo X90 Pro modeli ise bu testlerden sırasıyla 1387, 4273 ve 1.228.735 puan alabilmiş. Yani anlayacağınız 3 testin 3’ünde de gücünü Dimensity 9200 yonga setinden alan Vivo X90 Pro, gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alan ZTE Nubia Red Magic 8 Pro’nun gerisinde kalmış. Düzelt şunu okuyoruz biraz özen
Cevapla
Ali
Haberi bı düzgün yazssaydin
Cevapla
Tashih
Metinde iki kez vivodan bahsedilmiş. Bir kontrol edelim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.