Mobil

Doğa meraklılarına tavsiye 5 mobil uygulama!

Çok gezmeyi sevenlere müjde!

Doğa meraklılarına tavsiye 5 mobil uygulama!

Leafsnap

 

Kaliforniya Üniversitesi araştırmacıları tarafından tasarlanan uygulama telefonunuzla çektiğiniz yaprak görüntülerinin hangi türlere ait olduğunu nerelerde ne şartlarda yetiştiğini tespit ederek doğa severlerin bir nevi yardımcısı konumuna geçiyor.

İndirmek için tıklayın!

1390397535_leafsnapcoll.jpg


iTrack Wildlife

Hem yeni başlayanlar için hem de uzmanlar için gelen bu uygulama hayvanların izini sürmeye yarıyor. Hayvanların ayak izlerine göre hangi türlere ait olabileceğini hangi kategorilerde yer alacağını nerelerde yaşadıklarının bilgilerini veriyor ve doğa konusundaki merakınızı gideriyor.

İndirmek için tıklayın!

 

1390397569_itrackcoll.jpg

Audubon Field Guides

Bu uygulama da kuşlar, memeli hayvanları, kelebekleri ve yabani otları tanımanıza yardımcı oluyor. Bir çeşit klavuz olarak taşıyabileceğiniz uygulamada bir çok hayvan ve bitkiyi tanıyabilirsiniz. 3.99-19.99$ arasında değişen bir fiyatla indirilebiliyor.

İndirmek için tıklayın

1390397605_auduboncoll.jpg

What’s Invasive!

 

Doğa meraklılarının daha ileri seviyelerine hitap eden bu uygulama bilinmeyen hayvan ve bitki türlerine yönelik olarak geliyor. GPS sayesinde yerinize göre de doğal park servislerinden yararlanıyor. Ayrıca bir bitki türünün bulunabileceği tam olarak yerler haritadan gösteriliyor.

İndirmek için tıklayın!

1390397642_whatsinvasivecoll.jpg


Nature’s Notebook

 

Doğaya meraklıysanız ve bolca geziyorsanız bir ajandaya ihtiyacınız olacak. Bu uygulamada da öncelikle bir hesap oluşturuyorsunuz. Daha sonra bulduğunuz bitkilerin haritada yerlerini işaretleyerek daha sonra o bölgeleri hatırlamanızı sağlıyor. Ücretsiz olarak gelen uygulamayı indirmek için tıklayın.

1390397683_naturenotebookcoll.jpg

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.