Mobil

Dolphin Browser Beta testinde büyük hata

Dolphin Browser 6 beta' yı test etmek için katılan binlerce kullanıcının e-posta adresleri ortaya çıktı.


Android akıllı telefonların tema ve eklentileriyle vazgeçilmez uygulaması Dolphin Browser, geçtiğimiz de günlerde 6 beta sürümünü yayınlamıştı. Merak eden ve test etmek isteyen binlerce kullanıcı beta sürümünü telefonlarına yüklediler.

Buraya kadar herşey normal giderken, Dolphin Browser beta aşamasına katılan binlerce kullanıya bilgilendirme e-postası göndermek isteyince olan oldu. Dolphin Browser bilgilendirme e-postası göndereceğine, beta aşamasına katılan binlerce kullanıcının e-posta adreslerinin yer aldığı bir liste gönderdi.

Bir çok kullanıcı konuyu Twitter hesaplarında dile getirdi ve sonunda Dolphin Browser' dan resmi bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada; bir çalışanın hatası sonucu yanlışlıkla listenin gönderildiğini ve bir art niyetlerinin olmadığını söyleyerek özür dilendi.

Listede e-posta adresleri dışında herhangi bir bilgi yok. Sadece aralarda rastgele anahtar kelimeler yer alıyor. Bu kelimelerin e-posta adresiyle bir ilgisi var mı bilinmiyor ama gönderilen liste SPAM e-posta göndermek için yeterli.

Bir uygulamaya yada internet sitesine üye oldunurken, kabul edilen sözleşmede kullanıcın kişisel bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşılmaz maddesi ihlal edilmiş oluyor. Bu durum firmaların çeşitli hizmetlerine üye olanların kişisel bilgilerinin saklanması hususundaki zaafiyetlerini ortaya çıkarıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.