Mobil

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olacak

Şimdiye kadar duyduklarınızın en hızlısı geliyor

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olacak

Xiaomi geçtiğimiz yaz aylarında amiral gemisi telefonlarıyla duyduğumuz bir Çin markasıydı. Her ne kadar telefon son model özelliklerle gelse de Çin üretimi olmasından ve bir çok ülkede de satışı bulunmadığından fazla konusu geçmedi.

Ancak rakamlar Xiaomi’yi yeniden gündeme getirmeye yetti. Xiaomi belki henüz en büyük akıllı üreticisi değil, ancak en hızlı gelişen firmalardan biri. Huawei gibi Çinli firmalar akıllı telefon marketine hızlı bir girişle ve iyi bir yükselişle devam ediyor. Çok yakında Huawei gibi Xiaomi’nin adını da daha sık duyacağız.

1366066955_1345118809nexusae02012-08-1607h1412.png

Xiaomi 2012 yılında 7.19 milyon telefon sattı. Bu yıl bu rakam 50 milyona çıktı. Akıllı telefon marketine yeni giren bir firma için yükseliş oldukça iyi diyebiliriz. Analistler de Xiaomi’nin gidişatının özellikle Çin’deki akıllı telefon firmalarını etkileyeceğini belirtiyor.

1366066977_binlin2.png

Şirketin CEO’su bu yılın sonundaki hedeflerinin 300,000 olduğunu belirtiyor. Xiaomi Mi-2’yi hatırlayacak olursanız özellikleri bakımından en iyi donanıma sahip telefonlardan biriydi.

Ayrıca Xiaomi MI-2 incelememizi okumak için tıklayın.

Yorumlar
haşim
artı doğrudan miui romuyla geliyor.. hakikaten türkiyeye gelse alınır...
Cevapla
Misafir
mi2 yi kullanıyorum.bundan sonra başka telefona beş kuruş vermem.inanılmaz bir makine.herkese tavsiye ediyorum.android in bu kadar stabil ve akıcı çalıştığı bir cihaz henüz yok.kullananlar söylediklerime hak verecektir.saygılar...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.