Mobil

Dünyanın en çok satan 5G telefonu belli oldu!

Counterpoint Research isimli şirket dünyanın en çok satan 5G modelini açıkladı. İşte detaylar!

Dünyanın en çok satan 5G telefonu belli oldu!

Akıllı telefon pazarında trend artık 5G bağlantı teknolojisini destekleyen telefonlar oldu. Yeni bir telefon satın alacak olan kullanıcılar haliyle telefonun 5G'li olmasına özen gösteriyor. Bu sayede telefon hızına hız katıyor ve çok daha seri şekilde internet bağlantısı sağlanmış oluyor. 5G henüz ülkemizde yok ancak ilerleyen zamanlarda gelecek ve bu da yeni teknolojiyi destekleyen cihazlar için oldukça avantajlı olacak. Peki ama kullanıcılar şu ana kadar 5G'li modellerden en çok hangilerini tercih etmiş durumda? 

Dünyanın en çok satan 5G telefonu belli oldu! - Resim : 1

Dünyanın en çok satan 5G telefonu belli oldu!

Counterpoint Research isimli araştırma şirketi tarafından yayınlanan bir rapor, bu sorunun cevabını ortaya çıkardı. Buna göre ABD merkezli teknoloji devi Apple tarafından üretilen iPhone 12, 5G bağlantı teknolojisini destekleyen cihazlar arasında en çok satılan model olmayı başardı. İkinci sırada ise bir başka Apple telefonu olan iPhone 12 Pro yer aldı. Telefonların çıkışını gerçekleştirdikten çok kısa bir süre sonra bu tarz bir başarı elde etmesi ise şaşkınlık yarattı.

Araştırmayı yapan şirket bu başarıda rol oynayan bir dizi faktör olduğunu açıkladı. Buna göre iOS kullanıcıları 5G teknolojisine daha çok önem veriyordu ve bu sebepten dolayı iPhone 12 almayı önemsedi. Ayrıca çeşitli satış promosyonları ve telefonların 140'tan fazla ülkede bulunabilmesi de satışları olumlu manada etkiledi.

Yorumlar
Ali
En iyi telefon markası samsung
Cevapla
Mehmetçik Y
En mükemmel Cep TLF Samsung Cep TLF evet şahane mükemmel
Cevapla
💎G@kko💎
Deyiler beşge sağlığa zararlı, ben uzmanlar kesin bise demeyene kadar almam beşegli telefon
Cevapla
12313238🙅‍♂️🤷‍♂️
Iphome 12 5g müthiş çalışıyor tabiki birinci olur.Tahmin etmiştim zaten
Cevapla
Sallamasyon
Lan daha 5g calistiran yer yok nerde denedin puahahahahha
Evzzzz
Kral krallığını göstermiş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.