Mobil

Dünyanın en hızlı telefonu şimdiden belli oldu!

Telefon sektöründe 2021'in sonunda büyük bir sıçrama yaşanacak. iPhone 13 ile yaşanacak olan bu sıçramada Apple yine öncülük yapan firma olacak.

Dünyanın en hızlı telefonu şimdiden belli oldu!

Mobil sektörde işlemcilerin savaşı uzun yıllardır devam ediyor. Apple'ın iPhone X ve sonrasında kullandığı işlemciler Qualcomm'un atılımlar yapmasına neden olmuştu. Ancak Apple donanım ile yazılımı çok iyi harmanlandığı için Apple A serisi işlemciler yıllardır Snapdragon'un önünde yer alıyordu. Snapdragon 888 ile rüzgarı arkasına almak isteyen Qualcomm, görünüşe göre pek başarılı olamayacak.

Eylül ayında bildiğiniz gibi Apple yeni iPhone ailesini tanıtacak. iPhone 13 olarak isimlendirilecek olan bu modellerde Apple A15 yonga seti bulunacak. Tanıtımına daha aylar olan iPhone 13'ün işlemcisi bugün Geekbench'te ortaya çıktı.

Sızıntılara göre Apple A15 Geekbench'in tek çekirdek bölümünden 1724 puan ve çoklu çekirdek bölümünden ise 4320 puan almayı başarmış.

Apple A15

Qualcomm'un yeni amiral gemisi yonga seti Snapdragon 888 ise bu testin tek çekirdek bölümünden 1135 puan ve çoklu çekirdek bölümünden ise 3794 puan almayı başarmıştı.

Muhtemelen Qualcomm, 2021'in ikinci yarısında Snapdragon 888+ yonga setini tanıtacak ve Apple A15 ile aradaki oluşacak farkı kapatmaya çalışacak. Ancak tahminlere göre yine de bu fark kapanmayacak ve Apple A15 dünyanın en hızlı yonga seti olacak. Doğal olarak da iPhone 13 dünyanın en hızlı telefonu unvanını eline alacak.

İşin özüne bakacak olursanız günlük kullanımda Snapdragon 750G ile Snapdragon 865 arasında öyle büyük farklar yok. Bunlar bir güç gösterisi. Günlük kullanımda yine ortalama üstü işlemci sizin işinizi fazlasıyla görecektir. Tabii eğer telefonda render almıyorsanız.... 

Yorumlar
ahmet
bi yavaşlasalar da şu bellek üretimi teknoloji sektörüne yayılsa
Cevapla
Zaman
Məndə samsung A12 di çox gözəl telefondu allah çixardandan razı olsun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.