OPPO Find X3 yepyeni bir işlemci ile geliyor!

Çinli OPPO'nun yeni üst düzey telefonu OPPO Find X3 için geri sayım başladı. Telefon bugün AnTuTu ve AIDA 64 testlerinde yepyeni işlemcisi ile görüntülendi.

OPPO Find X3 yepyeni bir işlemci ile geliyor!

Yonga seti devi Qualcomm, bu yıl Snapdragon 870'in tanıtılmasıyla herkesi şaşırttı. Bu özel yonga seti, Snapdragon 888'e göre "uygun maliyetli" bir alternatif olarak duyurulmuştu. Elbette, orta sınıf bir yonga seti gibi fiyatlandırılmamış, ancak yine de SD 888'den çok daha ucuz bir fiyata sahip olacak. Yeni yonga seti temelde overclock edilmiş bir Snapdragon 865+ diyebiliriz. Bu yonga seti şimdi de OPPO'nun yeni üst segment telefonu OPPO Find X3 modelinde kullanılacak gibi görünüyor.

Çinli şirket, birden fazla akıllı telefondan oluşan Oppo Find X3 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Ana Oppo Find X3 ve Oppo Find X3 Pro'yu teknik özelliklerde benzer yapmak yerine, marka her biri için farklı yonga setleri kullanacak.

Sızdırılan kıyaslama listelerine göre, Oppo Find X3 Snapdragon 870 yonga setine sahipken, Oppo Find X3 Pro'nun Snapdragon 888 ile gelmesi bekleniyor. Aile ayrıca bir Oppo Find x3 Neo ve Find X3 Lite alacak. Ancak bunlar orta segmentte yer alacak.

OPPO Find X3

Yeni sızdırılan bilgi, iki AnTuTu ve AIDA64 kıyaslama listesinden geliyor ve cihazın PEDM00 model adını taşıdığını ortaya koyuyor. OPPO Find X3 ayrıca bu testlere göre 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ile gelecek.

Telefon, Android 11 tabanlı ColorOS 11.2 ile çalışacak. Ekran çözünürlüğü 2.412 x 1.080 piksel olacak. Ancak Pro modelde QHD+ çözünürlüklü bir AMOLED ekrana yer verilecek.

Önümüzdeki haftalarda tanıtılacak olan Find X3 ailesi isminden çok söz ettirecek gibi görünüyor.