Mobil

Dünyanın ilk modüler akıllı telefonu FairPhone 2 satışa sunuldu

Bileşenleri değiştirilebilen ilk telefon satışa sunuldu.

Dünyanın ilk modüler akıllı telefonu FairPhone 2 satışa sunuldu

FairPhone 2 geçtiğimiz haziran ayında tanıtıldı ve mobil kullanıcılar sabırsızlıkla telefonun satışa sunulmasını bekliyor. FaiePhone 2’nin ilgi çekici özelliği ise değiştirilebilir bileşenlerinin olması. Şirket telefonun Avrupa’ya nakliyesinin başladığını duyurdu.

 Fairphone 2, dahili parçaları, asgari araçları ile tamamen değiştirilebilen ve modüllere ayrılan bir yapıya sahip. Telefonun bu şekilde olmasının nedeni ise kullanıcının kısa sürede telefon değiştirmesindense, parçalarını değiştirerek yükseltmesi. Böylece kullanıcılar hızla ilerleyen teknoloji çağında sık sık telefon değiştirmek zorunda kalmayacak. Bildiğiniz gibi Google’da Project Ara ile benzer bir proje üzerinde çalışıyordu.

1450772928_fairphone.jpg

Telefonun ilk etapta bu ay bitmeden bin adet sevk edilmesi bekleniyor. FairPhone 2, 5 inç 1080p ekran, Snapdragon 801 işlemci, 2GB RAM ve Android 5.1 Lollipop işletim sistemi gibi özelliklere sahip. Telefon ifixit tarafından parçalara ayrılmış ve onarım konusunda 10 üzerinden 10 puan almıştı.

525 € fiyat etiketine sahip FairPhone 2 şuanda Avrupa’da satın alınabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.