Mobil

DXOMARK'ın yeni kralı: Huawei Mate 30 Pro

Cep telefonu kameralarını değerlendiren DXOMARK platformunun son konuğu Huawei Mate 30 Pro oldu.

DXOMARK'ın yeni kralı: Huawei Mate 30 Pro

Cep telefonu ve fotoğraf makinesi kameraları ile objektifleri değerlendirip puan veren DXOMARK platformu Huawei Mate 30 Pro'yu da teste soktu. Dörtlü ana kamerası ve ön kamerası ile teste giren telefon, rekorları alt üst edip ana kamera sıralamasında birincilik koltuğuna oturdu.

DXOMARK'ın yeni kralı: Huawei Mate 30 Pro

Platformun ana kamera testine giren telefonda arka yüzde 40 + 40 + 8 + ToF olmak üzere dörtlü bir kamera dizilimi yer alıyor. Video olarak 4K 60 fps kayıt yapabilen telefonda 40 MP ana kamera iken. ikinci 40 MP geniş açı, 8 MP ise telefoto görevi görüyor.

DXOMARK'ın yeni kralı: Huawei Mate 30 Pro - Resim : 1

Huawei Mate 30 Pro'nun DXOMARK ana kamera puanına gelecek olursak: Telefon platformda fotoğraf modunda 131, video tarafında ise 100 puan aldı. Ortalamaya baktığımızda ise Huawei Mate 30 Pro'nun DXOMARK ana kamera sıralaması puanı 121 oldu. Telefon aldığı bu rakamla 117 puanla liderlik koltuğunda oturan Samsung Galaxy Note 10+ 5G'yi geride bıraktı. Yani DXOMARK puanı anlamında yeni kral şimdilik Huawei Mate 30 Pro.

DXOMARK ön kamera testine de soktuğu Huawei Mate 30 Pro'ya bu testte 93 puan verdi. Telefon an kamera sıralamasında beşinci sıraya oturdu. Kamera testinin detaylarını platformun internet sitesinde görebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.