Mobil

Xiaomi telefonlara 8K video kayıt özelliği gelebilir

Gelecekte çıkacak Xiaomi cep telefonlarında 8K 30 fps video kayıt özelliği bulunabilir.


Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Xiaomi Mi 9 ve Xiaomi Mi Mix Alpha telefonları ile çıtayı yukarı taşıyan Xiaomi, şimdi de kamera tarafında benzer bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Firmanın telefonlarında kullandığı arayüzü MIUI'de bulunduğu ortaya çıkan bir kod satırına göre Xiaomi önümüzdeki dönemde 8K 30 fps video kayıt yapabilen telefonlar geliştiriyor.

Xiaomi telefonlara 8K video kayıt özelliği gelebilir

xda-developers sitesi tarafından ortaya çıkarılan bilgiye göre MIUI arayüzünde bulunan kod satırında UHD 85, 30fps bilgisi bulunuyor. Ancak günümüzde 8K video kayıt yapabilen bir cep telefonu kamera sensörü bulunmuyor. Günümüzde markanın telefonlarında bulunan en yüksek video çözünürlüğü Xiaomi Mi Mix Alpha'da bulunuyor ve o da 6K 30 fps olarak karşımıza çıkıyor.

<string name="pref_video_quality_entry_8kuhd">UHD 8K, 30fps
<string name="video_ultra_clear_tip_8k">8K UHD


Konuyla ilgili bir diğer teori ise yeni Mi TV Pro'da 8K video oynatma desteğinin bulunması. Marka belki de bu televizyon için böyle bir kod satırı kullanma ihtiyacı duydu.

Yorumlar
Takusar
12k olsa ne olur anlamsız.Tv de 4k video bile izleyemiyoruz.8K televizyon bile yok.Boyle giderse telefon almak için varsa evi veya arabayı güvence gösterip telefon alacağız.Minicik telefon ekranı 8k olsa ne yazar.Gereksiz yere fiyat artışına neden oluyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.