Eğer bu iddia doğruysa, çok farklı bir Galaxy Z Fold 5 ile karşılaşacağız demektir

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Samsung, yeni katlanabilir akıllı telefon modelinde çok önemli bir soruna daha çözüm getirmek istiyor olabilir.

Eğer bu iddia doğruysa, çok farklı bir Galaxy Z Fold 5 ile karşılaşacağız demektir

Katlanabilir akıllı telefon pazarı her geçen gün biraz daha büyüyor. İlk başlarda geçici bir furya olduğu düşünülen ve birçok akıllı telefon üreticisinin uzaktan seyretmeyi tercih ettiği bu sektöre en çok yatırım yapan isim olan Samsung, bugünlerde aslan payını da götüren isim olarak karşımıza çıkıyor.

Katlanabilir akıllı telefon pazarında tartışmasız bir üstünlüğe sahip olan Güney Koreli teknoloji devi bu durumu Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip serilerine borçlu. Ancak bu iki cihaz arasında da bir rekabet olduğunu ve Galaxy Z Flip’in abisine nazaran çok daha fazla sattığı bilinen bir gerçek.

Eğer bu iddia doğruysa, çok farklı bir Galaxy Z Fold 5 ile karşılaşacağız demektir

İşte bu yüzden Samsung’un Galaxy Z Fold 5’de ne gibi yenilikler yapacağı gerçekten büyük merak konusu. Bugün ortaya atılan son iddiaya göreyse, şirket yeni katlanabilir akıllı telefon modelinde menteşe sistemini yenileyecek.

Peki menteşe sisteminin yenilenmesi, Galaxy Z Fold 5’e ne katacak dersiniz? İşte asıl güzellik de bu detayda gizli. Habere göre yeni menteşe sistemi, telefon katlandığında arka kısımda oluşan boşluğun yok olmasını sağlayacak. Ayrıca telefon açıldığında ekran katlanma izinin çok daha az olacağı ve bu iki özelliğin Galaxy Z Fold 5’i çok farklı konumlandıracağı iddia ediliyor. Bakalım yaz aylarında tanıtılması beklenen telefonda başka ne gibi yenilikler göreceğiz.