Mobil

Eğer iPhone’ununuz varsa iyi bakın! Apple zam yapacağını açıkladı, işte yeni fiyatlar!

Apple’ın genel fiyat politikası zaten ortalamanın üzerinde. Lakin bu durum Cupertino merkezli şirketi tatmin etmeye yetmemiş olacak ki Mart ayında yeni bir zammın geleceği açıklandı. İşte detaylar.

Eğer iPhone’ununuz varsa iyi bakın! Apple zam yapacağını açıkladı, işte yeni fiyatlar!

Teknoloji sektöründeki öncü isimlerden biri olan Apple, güçlü bir ekosisteme sahip. Bu ekosistemin başrolünde ise iPhone bulunuyor diyebiliriz. Bilindiği üzere Apple son olarak iPhone 14 serisi ile karşımıza çıkmıştı. Hali hazırda bu serinin en ucuz modeli dahi ülkemizde 31 bin TL’den satılmakta. En pahalı modele yöneldiğinizde ise karşınıza 57 bin 200 TL’lik bir etiket çıkıyor.

Bu fiyatlar bir telefon için gerçekten çok yüksek. Tabi ki bir de bunun servis tarafı var. Diyelim ki telefonunuzun ekranı kırıldı, garanti kapsamı sona ermesin diye bunu Apple Servisi’nde yaptırmak zorundasınız. Burada da karşınıza kullandığınız modele göre absürt bir etiket çıkıyor.

Eğer iPhone’ununuz varsa iyi bakın! Apple zam yapacağını açıkladı, işte yeni fiyatlar!

Nitekim aynı durum pil değişim ücretleri için de geçerli. Apple garanti kapsamındaki ürünlerinin pilini zaten ücretsiz değiştiriyor. Yani hali hazırda iPhone 13 ya da iPhone 14 kullanıyorsanız sorun yok. Fakat iPhone 12 ya da daha eski bir model kullanıyorsanız size hayli kötü bir haberimiz var.

Apple’dan yapılan açıklamada, pil değişim ücretlerinin önümüzdeki Mart ayı itibariyle 20 dolar yani yaklaşık olarak 540 TL zamlanacağını açıkladı. Yani basit bir ifadeyle bile en kötü pil değişim ücretinin 2000 TL olduğunu söyleyebiliriz. O yüzden elinizdeki iPhone’a iyi bakmanızı tavsiye ederiz. Yoksa cebinizden ufak bir servet çıkabilir.

Yorumlar
Oguzaltklc
Şimdi 12 ve eski modellerde sıkıntı dedi nasıl yani ben 11 aldım ama 0 daha 1 hafta olmadı pil için para mı ödeyeceğim yoksa garanti kapsamında diye bedava mı olacak
Cevapla
Niyazi74
Apple hızla zam yaparken hızlada müşteri kaybediyor bundan haberi yok ben 13 pro ya kadar her yıl yeni çıkan iPhone u aldım ama bu sene iPhone 14 ü almadım daha önce de kullandığım Huawei telefonunun p50 pocket ini aldım gayet memnunum apple böyle devam ederse bir zamanlar Nokia da olduğu gibi piyasadan silinir gider
Cevapla
Gökhan
Etrafına bir bak müştermi kaybediyor,müşterisimi artıyor.
Selçuk
Her sene telefon değiştirmemizdeki gayenizi anlayamadım. Ben 5 senede bir model yükseltiyorum herhangi bir sorun yaşamadım. Fiyatlar gayet normal.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.