Mobil

Ekran üstü parmak izi tarayıcılı ilk telefon duyuruldu

Çinli firma Vivo, ekran üstü parmak izi tarayıcılı ilk akıllı telefonunu bir basın açıklaması ile duyurdu.


Tıpkı vaat ettiği gibi Vivo, ekran altı parmak izi tarayıcılı akıllı telefonunu bugün duyurdu. Yaklaşık bir ay önce, Synaptics, Clear ID FS9500 sensörünü duyurdu ve beş üreticinin akıllı telefonunda bu teknolojiyi kullanacağını söyledi. Vivo'nun ana şirketi olan BBK, Oppo ve OnePlus markalarıyla da ilişkili olduğundan, Çin'de birçok telefon satarak birinci sınıfa girdiler.

Vivo bugün bir basın açıklaması yayınladı ve bu basın açıklaması ile temelde telefonu duyurdu. Bu açıklamada telefonun üzerinde ekran parmak izi tarayıcısının varlığını teyit etti. Vivo, diğer özelliklerden bahsetmedi ve bunun yerine parmak izi okuyucunun sağladığı avantajlar hakkında konuştu. 

Arkasındaki teknolojiye gelince, Vivo, Synaptics Clear ID FS9500 sensör çalışmalarıyla paralel olarak, parmak taramaya ihtiyaç duyulduğunda yanan özel bir arayüz yardımıyla yukarıdaki şemayı gösteriyor. Telefonunuzun kilidini açmak, korumalı içeriğe erişmek veya biyometrik kimlik doğrulama gerektiren mobil ödemeler yapmak için size bir parmak koymanızı isteyen gösterge olacak.

Artık, geriye kalan tek şey, Vivo'nun cihazın adını vermesi ve telefonun özellikleri ve fiyatlamayla ilgili daha fazla bilgi sunması. Muhtemelen bunları da yakın zamanda öğreneceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.