Mobil

Elmas ekranlı telefonlar geliyor!

Mirage Diamond Glass adlı yeni ekran teknolojisi, telefonlara dayanıklılık getirecek.


Akıllı telefon teknolojisi er yıl yeniliklere sahne oluyor ve 2019'da tanıtılacak ilk akıllı telefonda elmasla güçlendirilmiş bir ekran görebilirsiniz.

Umut verici ekran Mirage Diamond Glass olarak anılıyor ve nanokristalin (minik kristal parçacıklardan yapılmış) cihaz ve materyallerin geliştirilmesi ve üretilmesi konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Akhan Semiconductors tarafından üretiliyor. Şirketin CEO'su Adam Khan, yeni camın şimdiye kadar kullandıklarınızdan daha güçlü ve daha sert olacağını söyledi. Mirage Diamond Glass, laboratuarda üretilen elmaslardan yapılmış ve Corning Gorilla Glass 3 gibi diğer dayanıklı ekran teknolojileri ile birlikte kullanılabilir.

Bu umut verici proje için seçilen malzeme şaşırtıcı olmamalıdır, zira elmas, parlak ve pahalı olmaktan ötürü aynı zamanda insanlar tarafından bilinen en dayanıklı doğal maddedir. Bu yüzden bu malzemeyi telefonlarda kırılmaz ekran olarak kullanmak anlamlı kılıyor. Mevcut ekran camı alüminyum, silikon ve oksijenden oluşuyor ve daha sonra çeşitli kimyasal işlemlerle güçlendirilir.

Teknolojiyi üreticiler için hazır hale getirmeden önce mevcut birkaç konu var. Şu anda, elmasın elektrik sinyalleri iletebildiğinden emin olmak için testler yapılmış ve dokunmatik ekran işlevselliği herhangi bir gecikme olmadan tam olarak çalışıyor ve yanıt veriyor. Ayrıca, camın dayanıklılığını sağlamak için mukavemet testleri gerçekleştiriliyor. Şirket aynı zamanda, camın ışık yansıtma oranını azaltmaya çalışıyor ve bu nedenle parlaklık düzeylerini maksimuma çıkarmanız gerekmiyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, elmaslar ucuz değildir, bu nedenle yeni teknolojinin muhtemelen bir amiral gemisi üzerinde ve daha yüksek fiyatlı bir akıllı telefon ile gelmesini bekliyoruz.

Mirage Diamond Glass şu anda cihaz üreticileri tarafından test edilmekte ancak adları Adam Khan tarafından gizli tutulmaktadır. Yaklaşmakta olan camın mevcudiyeti ile ilgili olarak Khan, şirketin tek bir akıllı telefon ve ekran koruyucusu üreticisi ile başlayıp sonuç olarak pazarın diğer bölümlerine doğru genişleyerek her kategoriden bir üreticiyle çalışacağını söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.