Mobil

En çok Apple cihazları çalınıyor!

Apple cihazlarının çalınması olaylarında patlama yaşandı.

En çok Apple cihazları çalınıyor!

Apple kısa bir süre önce iPhone 5'i piyasaya sürdü ve şirket iPhone 5 satışında patlama yaşadı. Ancak patlama sadece iPhone satışlarında olmadı. New York polisi tarafından açıklanan rakamlara göre iPhone 5'i piyasaya sürdükten sonra Apple'ın, binlerce cihazının da çalınarak karaborsaya düştüğü ortaya çıktı.

Yayınlanan rapordaki rakamlara göre, 1 Ocak-23 Eylül 2012 arasında Apple cihazlarının çalındığı 11.447 olay ihbar edildi. Ayrıca Polis, geçtiğimiz aynı yıl döneme oranla, 2012'deki hırsızlık vakalarının yüzde 40 arttığını belirtti. iPhone 5'in satışa sunulduğu 21 Eylül günü, New York polisi 21 Apple Store'da polis görevlendirerek, satın alınan telefonların çalınması halinde takip edilmelerini sağlamak için yapılan kayıt işlemlerine yardım etti. Polis yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, yaklaşık 1.500 kayıt işleminin polisin yardımıyla gerçekleştirildi.

1348728914_iste-iphone-5-fotograflari4.jpg

2012'in başlarında Apple cihazlarını çalanların yerlerini tespit etmelerini sağlayacak teknolojik donanım kullanmaya başlayan New York polisi, bu konuda yaptığı açıklamada, "Apple ürünlerinin çalınmasını engellemeye ve hırsızlık vakalarının soruşturulmasına önem veriyoruz çünkü bu cihazlar hırsızları mıknatıs gibi çekiyor" dedi.

Apple, iPhone 5'e yönelik talebin çok yüksek seviyede olduğunu ve internet üzerinden alınan telefonların teslim edilmesinin uzayabileceğini söyledi.

Yorumlar
Misafir
Arkadaşlar siteye üye olurda kayıtlı adınızla yorum yaparsanız kimse sizin adınıza yorum yapamaz.
Cevapla
maho
adima yorum yapmayin
Cevapla
maho
ben ben ben baska ustume tanimam hahahiho at ortaya lafi millet kosar
Cevapla
maho
hirsizlar degerli mallari calir adamlar degerli mallari biliyor hala bizimkileri bilmiyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.