Mobil

En güçlü BlackBerry videoda göründü

BlackBerry'nin yıl sonuna dek kullanıcılara sunacağı amiral gemisi modelinden detaylar gelmeye devam ediyor.


QWERTY klavyeli telefonlarla bir zamanlar kullanıcılar arasında bir hayli popüler olan BlackBerry, 2007’de iPhone ve bir yıl sonra ise Android’in mobil dünyasında yer almasıyla kendisini hızlı bir düşüşün içerisinde buldu. Pazar payının sürekli erimesi şirketi farklı çözü yollarına iterken, Kanada merkezli şirket bu anlamda ilk radikal hamlesini ocak ayında yeni işletim sistemini duyurarak yaptı.

İşletim sistemiyle birlikte iki yeni telefon duyurusu daha yapan BlackBerry, özellikle tam dokunmatik ekrana sahip Z10 modeli ile kayda değer satışlar gerçekleştirdi. Buna rağmen mobil dünyasında etkili bir oyuncu olmayı başaramayan BlackBerry’nin yeni telefonları Q10 ve Q5 ise hem dokunmatik ekrana sahip hem de BlackBerry’nin geleneksel yapısını koruyan QWERTY klavyeli telefonlar oldu.

Şirketin halihazırda üzerinde çalıştığı A10 adlı telefon (kod adı Aristo) içinse BlackBerry’nin en güçlü telefonu olarak bahsediliyor. Tasarım noktasında Z10 ile benzer detaylar sergileyen cihazın bir süre önce bazı fotoğrafları internet ortamında yer almıştı. Önümüzdeki aylarda resmiyet kazanması beklenen telefon şimdi ise videoda ortaya çıktı.

Telefon sahip olduğu donanıma dair detaylar henüz gün yüzene çıkmış değil, ancak ekran boyutu görüntülerden de anlaşıldığı 5-inç seviyesine çıkarılmış. 

Yorumlar
Yukledıgın skaype değil benzeri olabilir
Cevapla
Misafir
z10 kullanıyorum ve cihazımda skype var .
Cevapla
Yazık iki aydır skaype yukleyemıyorlar
Cevapla
ss
guzel olmuş
Cevapla
Misafir
En güçlü BlackBerry en güçsüz akıllı telefon.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.