Mobil

Google küçük bir hata mı yaptı?

Google'ın Nexus 4'ün Play Store'daki sayfasında bir hata yaptığı iddia ediliyor.

Google küçük bir hata mı yaptı?

Google-LG yapımı Nexus 4 halihazırda kullanıcıların ilgisine çekmeye devam ediyor. Resmi olarak açıklanmasa da 4 milyon civarından bir satıştan bahsediliyor. Telefon özellikle Play Store’da yoğun bir ilgi ile karşılaşırken, bundaki en önemli etken ise kuşkusuz sahip olduğu bütçe dostu fiyatı.

Google'ın Nexus 5 için tekrar LG ile anlaşma sağlandığı yönünde ciddi iddialar gündemde ve hatta telefonun 5 Ekim’de yeni Android sürümü Key Lime Pie ile resmiyet kazanacağı ifade ediliyor. Konuya dair gelişmeleri ilgi ile takip etmeye devam edeceğiz.

Nexus iddiaları devam ededursun Google, Nexus 4’ün Play Store’ki sayfasını güncelledi. Şu ana dek Nexus 4 için “En iyi akıllı telefon” ifadesi yer alırken, arama motoru devi bunun yerine “İlk Google akıllı telefonu” ifadesine yer verdi.

Bu durum yeni bir tartışma başlatacaktır. Çünkü Nexus 4, Google’ın ilk akıllı telefonu değil. HTC cephesinde üretim gösteren Nexus One, Google’ın ilk telefonu olarak gösterilirken, kimi kaynaklar ise Android işletim sistemi ile çalışan ilk telefon olan HTC G1’i ilk Google'ın ilk telefonu olarak göstermekte. Google’ın neden böyle bir ifade kullandığına şu an için anlam vermek zor. 

1373789580_bo7js8mcyaaywvb-640x469.png

Yorumlar
Misafir
ilginc gercekten
Cevapla
Misafir
buda haber mi simdi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.