Mobil

En hızlı orta segment akıllı telefonlar belli oldu, listede ilginç isimler var

Akıllı telefon dünyası yalnızca amiral gemisi modellerinden ibaret değil. İşte dünyanın en hızlı orta segment akıllı telefonları.

En hızlı orta segment akıllı telefonlar belli oldu, listede ilginç isimler var

Akıllı telefon denildiğinde akla ister istemez hep en güçlü cihazlar geliyor. Kimi teknoloji meraklıları için bu konuda akla gelen ilk isim iPhone modelleri muhtemelen de iPhone 14 Pro Max olurken, kimilerinin hayallerini ise birkaç gün önce tanıtılan Samsung Galaxy S23 Ultra süslüyor.

Ancak her zaman bu kadar güçlü cihazları almak mümkün olmayabilir. Kimi insanlar ekonomik sebeplerden kimileriyse gerek görmediğinden dolayı bu cihazlar yerine orta segment modellere yönelebilir. İşte tam da bu anda devreye AnTuTu tarafından Ocak ayına ilişkin hazırlanan en hızlı orta segment akıllı telefonlar listesi giriyor.

En hızlı orta segment akıllı telefonlar belli oldu, listede ilginç isimler var

Alanındaki en hızlı 10 akıllı telefonun listelendiği bu sıralamada birincilik koltuğu 599.586 puanla iQOO Z6’nın oluyor. Gücünü Snapdragon 778G+ yonga setinden alan bu telefonu izleyen isimse bu defa gücünü Snapdragon 782G yonga setinden alan Honor 80 oluyor. Aslında listenin ilk 8 sırasına baktığımız zaman hep Snapdragon yonga seti kullanan akıllı telefonların bulunduğunu görüyoruz. Bununla birlikte gücünü Dimensity 1080 yonga setinden alan Realme 10 Pro+ ile Redmi Note 12 Pro+ ise sırasıyla 9 ve 10. sıraları almış.

AnTuTu tarafından hazırlanan listenin en özel konuğu ise 7. ve 8. Sıraları alan Huawei Nova 10 Pro ve Huawei Nova 10 olmuş. Nitekim uzun bir zamandır Huawei’in böyle listelerde adına rastlamıyorduk.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.