Mobil

En hızlı şarj olan telefon belli oldu! Bu hız ne!

Telefon sektöründe hızlı şarj teknolojisinde yeni bir rekor kırılmak üzere. Bu telefon sadece 10 dakika içerisinde yüzde 100 şarj olacak.

En hızlı şarj olan telefon belli oldu! Bu hız ne!

Akıllı telefon alanında hızlı şarj teknolojileri seviye atlamaya devam ediyor. 120W hızlı şarj sayesinde yüzde 0'dan yüzde 100'e sadece 15 dakikada şarj olabilen telefonlara bu süreçte şahitlik etmiştik. Şimdi ise yeni bir rekor Lenovo Legion 2 ile kırılmak üzere.

10 dakikada şarj olan telefon!

Lenovo'nun mobil bölümünün genel müdürü Chen Jing, yeni oyuncu telefonları hakkında detaylar paylaştı. Lenovo Legion 2 adını taşıyacak olan bu telefonda 65W + 65W olmak üzere iki tane şarj girişi yer alacak. Toplamda 130W hızlı şarj teknolojisine sahip olacak olan bu telefon yaklaşık 10 dakika içerisinde tam dolu şarj sunacak.

Hızlı şarj konusunda rekor kıracak olan telefon güçlü donanımı ile de dikkat çekecek. Geekbench sonuçlarına göre telefonda Snapdragon 888 yonga seti ve 16 GB RAM yer alacak. Android 11 ile beslenecek olan telefon tek çekirdek bölümünden 1.130 puan ve çoklu çekirdek bölümünden ise 3.779 puan almayı başarıyor.

Lenovo Legion 2

Lenovo'nun yeni oyuncu telefonu, ısıtmayı gerçek zamanlı olarak izleyen ve soğutma sisteminin çalışmasını düzenleyen 14 adet sıcaklık sensörüne sahip olacak. Akıllı telefon, uzun oyun seanslarında bile aşırı ısınmayacaktır. Önümüzdeki haftalarda tanıtılacak olan bu telefon Asus Rog Phone 5'e rakip olacak gibi görünüyor.

Türkiye'de maalesef ki oyuncu telefonları satışa sunulmuyor. Bunun nedeni ise hala net bir şekilde açıklanmadı. Umarız yakın zamanda firmaların konsol kalitesinde oyun deneyimi sunan telefonları ülkemize de giriş yapar.

Yorumlar
Polat
Bence Asus tan daha iyi bir cihaz olacak legion 1 efsaneydi inşallah efsane devam eder
Cevapla
Dohan
Kablosuz şarz yapsınlar önce
Cevapla
Herhangi biri
Knk kablısuz şarj için ekstra maliyet ve telefonun kalınlaşması gerek bu yüzdrn koymuyorlar eğer ger istediğini koysalar telefeona telefon olur 1500€ onuda kimse almaz ve kocaman tipsiz bişey olur ve telefonun arkasındaki rgb led buna engel oluyor ikisinden bir olacak ikiside olamaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.