Mobil

En iyi Ramazan uygulamaları

Onbir ayın sultanı Ramazan ayında kullanabileceğiniz ve hayatınızı kolaylaştıracak uygulamaları sizler için bir araya getirdik.

En iyi Ramazan uygulamaları

Müslümanların en kutsal aylarından biri olan Ramazan, oruç tutulan, teravih namazının kılındığı ve manevi atmosferin tüm insanları sardığı kutsal bir ay. Bu ayda özellikle oruç ve namaz saatlerini kaçırmamak için bize yardımcı olacak bir çok uygulama bulunuyor. Android ya da iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon ya da tablet gibi cihazlarda kullanılabilen bu uygulamalar Ramazan ayını daha verimli ve rahat geçirmemize yardımcı oluyor.

Bunlar arasında namaz vakitlerini belirtenlerden, iftar ve sahur saatlerini gösterenlere, yemek tariflerinden kıbla göstermeye kadar birçok farklı uygulama yer alıyor. Bu yıl 16 Mayıs 2018 tarihinde başlayıp 13 Haziran 2018'de biten Ramazan ayının coşkusu 14 Haziran - 17 Haziran 2018 tarihleri arasında kutlanacak olan Ramazan Bayramı ile sona eriyor.

İşte sizler için hazırladığımız Ramazan ayında kullanılabilecek en güzel uygulamalar.

Ramazan Rehberi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan bu Ramazan Rehberi uygulaması adından da anlaşılacağı gibi Ramazan ayı ile ilgili ihtiyacınız olabilecek her türlü bilgiye sahip olmanızı sağlıyor. Türkiye'deki tüm iller ve dünyadaki bütün şehirler için imsakiye bilgileri, Ramazan ile ilgili Ayet-i Kerimeler ve Hadis-i Şerifler, Oruç hakkında bilgile, Zekat ve Fitre Bilgileri, Sıkça sorulan sorular, Ramazan hakkında genel dini bilgiler ve Ramazan hakkında Makaleler, Hutbeler, Vaazlar içeren uygulama aklınıza takılan her türlü soruya yanıt verebilecek detaylı bir rehber.

Uygulamanın hem Android hem iOS sürümü yer alıyor.

İftara Ne Kadar Kaldı?

İftar vakitlerini T.C Diyanet İşleri Başkanlığı vakitlerini baz alarak kullanan İftara Ne Kadar Kaldı? uygulaması, bulunduğunuz yerde iftara ne kadar kaldığını sizlere bildirmekte. Ek olarak indirmeniz dahilinde ardından internet gereksinimine ihtiyaç duymaması da uygulamayı oldukça kullanışlı kılan bir diğer etken. 

Uygulamanın Android sürümü bulunuyor. 

Ramazan

Oldukça geniş bir kullanım sunan Ramazan uygulaması, her girişinizde iftara kalan sürenin yazılı ve sesli olarak bildirilmesi, iftarda top sesi ve ezan ile uyarı, sonrasında otomatik olarak devreye giren sesli iftar duası, sahur'a davul sesi ile uyandırma, sahur bitiminde ezan ile uyarı gibi birçok özelliği içerisinde barındırmakta.

Uygulamanın hem iOS hem de Android sürümü bulunuyor.

İmsakiye 2018

Diyanetine göre hazırlanmış 2018 imsakiyesi ile sahur ve iftar vakti uyarıları, iftar duası, günlere not ekleyebilme, aylık imsakiye gibi özelliklerle fazla yer kaplamayan uygulama, hem oldukça kullanışlı hemde rahat bir arayüze sahip. Uygulama, veriler alındıktan sonra 30 gün boyunca internet bağlantısına ihtiyaç duymadan çalışabilmektedir.

İmsakiye 2018 uygulamasına Android üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.