En ucuz 5G telefon tanıtıldı! İşte Honor 30S özellikleri ve fiyatı

Huawei’nin yan kuruluşlarından biri olan Honor, uygun fiyatlı 5G destekli modelini tanıttı. İşte Honor 30S özellikleri ve fiyatı.

En ucuz 5G telefon tanıtıldı! İşte Honor 30S özellikleri ve fiyatı

Ülkemizde de hayli popüler olan Honor 5G destekli yeni modelini tanıttı. Honor30S 5G desteğinin yanı sıra uygun etiketiyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Orta segmente hitap eden Honor modeli, düşük fiyatı sayesinde sektördeki rekabete yani bir soluk getirecek gibi görünüyor.

En ucuz 5G telefon tanıtıldı! İşte Honor 30S özellikleri ve fiyatı

Honor’ın orta segmentteki yeni modeli gücünü Huawei tarafından üretilen 5G destekli yonga seti Kirin 820’den alıyor. Sistemini 8GB RAM ile destekleyen modelin minimum dahili depolama alanı ise 128GB. Elbette dileyen müşteriler için 256GB’lik ikinci bir versiyonun olduğunu da belirtelim.

En ucuz 5G telefon tanıtıldı! İşte Honor 30S özellikleri ve fiyatı - Resim : 1

Honor 30S modelinde FHD+ çözünürlükte 6.5 inçlik IPS LCD ekran bulunuyor. Delikli ekran tasarımıyla gelen telefonun arka yüzünde dikdörtgen bir panel içerisine yerleştirilmiş 4’lü ana kamera modülü yer alıyor.

Bu modül içerisinde 64MP’lik ana kameraya 8MP’lik telefoto, 8MP’lik ultra geniş açı ve 2MP’lik derinlik kamerası eşlik ediyor. Bu modül 3X optik ve 20X de hibrit zoom özelliğine sahip.

Kutudan ilk çıktığında Magic UI 3.1.1 destekli Android 10 ile çalışan Honor 30S, 4000 mAh kapasitesine sahip ortalamanın üzerinde bir bataryadan besleniyor. 40W hızlı şarj desteğine de sahip olan telefon ilk etapta siyah, mavi, yeşil ve mermer renk seçenekleriyle satışa çıkacak.

Honor 30S fiyatı da 338 dolar olarak belirlenmiş. Eğer 256GB’lık versiyonu isterseniz 380 dolar ödemeniz gerekecek. İlk etapta Çin’de çıkacak olan telefon 7 Nisan’da raflardaki yerini alacak.