Mobil

Eric Schmidt' ten patent davaları ile ilgili açıklama

Katıldığı konferansta konuşan Eric Schmidt çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Son zamanlar gündemi meşgul eden ve dünyada büyük yankı uyandıran Apple, Samsung ve HTC arasındaki patent savaşı ile ilgili Google sonunda sessizliğini bozdu.

Google' ın Tokyo' da düzenlediği Mobil Devrim Konferası' nda konuşan Eric Schmidth, Android işletim sistemini ve onu kullanan akıllı telefon üreticilerini hedef alan patent davaları ile ilgili olarak, rakiplerinin (Apple) rekabeti tehdit eder hale getirdiğini ve hızlı büyüyen rakiplerinin patent davaları ile bastırmaya
çalıştığını belirtti.

Son yılların en büyük patlamasını Google Android cihazlarının yaptığını belirten Eric Schmidth göre, rakipleri yenilik yerine patent davaları ile uğraşıyor ve ortada herhangi bir patent ihlalinin de olmadığını idda ediyor. Schmidth bu duvaların ilham kaynağının da Google' ın başarıları olduğunu da vurgulayarak Apple' ın bu başarıyı çekemediğini ima ediyor.

Apple' ın HTC' ye açtığı ve ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu' nun HTC aleyhine verdiği mahkeme kararı ile ilgili detaylara girmek istemeyen Eric Schmidth, sadece HTC' nin yanında olduklarını belirtti.

HTC' nin savunmasını yapacağı davada Apple lehine karar çıkması halinde Google ve diğer pek çok akıllı telefon firmasının ABD' de satış yapması ve kar etmesi oldukça zorlaşacak.

Aslında Google' ın direk Apple ile bir sorunu olmasa da dolaylı yoldan Google' da oldukça zarar veriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.