Mobil

MIUI ROM'un arayüzü değişiyor!

Google Android'in özgürlüklerinden yararlanarak kendi yazılımlarını üreten birimler, platformun gelişmesiyle faaliyetlerini farklı boyutlara taşımaya başladı.


Bir seneden fazla süredir geliştirilmekte olan, kullanıcı arayüzü ve animasyon tasarımlarıyla dikkat çeken CyanogenMod tabanlı MIUI ROM, resmi sitesinde yayınlanan bir açıklamaya göre  ilerleyen günlerde bazı değişimler geçirecek gibi görünüyor. 

MIUI ROM'un kullanıcı arayüzündeki bu değişme ile; Android'in mevcut arayüzündeki Lockscreen'i oldukça geliştiren MIUI takımı bunu bir adım daha ileri taşıyarak farklı özellikler ekleyecek ve yeniden tasarımını sunacak. Yenilenerek farklı olarak tasarlanacak olan ve animasyon sayısı arttırılacak ve mevcut animasyonları iyileştirilecek olan Launcher, cihazınızı daha iyi ve basit bir şekilde yönetebilmenizi, kişiselleştirebilmenizi olanak tanıyacak. Yenilenecek ve arttırılacak Widget'lar da görsellik alanındaki zenginleştirmelerden en önemlisi olacağı belirtiliyor. Artı olarak farklı temalar da yüklenebilen ROM?un Varsayılan Teması birçok yönüyle derlenip, iyileştirilebilecek

Resmi sitede olan habere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu konudaki bir haber ise 100?ü aşkın üyesiyle geliştirici takımın kendi telefonu hakkında. Xiaomi M1 adlı cihaz MIUI ROM ile piyasaya girecek. Ancak Miuiandroid[dot]com sitesinde yayınlanan haberin altında bir yorum yapan CyanogenMod, cihazın Çift Boot özelliği ile geleceğini, CyanogenMod ve MIUI ROM ile kullanılabileceğini açıkladı.

9. Ay sonunda satışa sunulması beklenen cihazın birkaç özelliği;

  • 4 inç, 854 x 480 piksel Sharp LCD Dokunmatik Ekran
  • Qualcomm 1.2 ya da 1.5 GHz Çift Çekirdekli Çipset
  • Tayvan TPK'nin kapasitif dokunmatik bileşenleri
  • Motorola'nın donanım bileşenleri
  • Lityum İyon pil
  • MIUI ROM Android 2.3.4
  • Bluetooth

İnternetten 250$ fiyat civarında VANCL sitesi üzerinden satışa çıkacağı söylenen cihaz, fiyatına göre gerçekten iyi bileşenlerden üretilecek gibi görünmekte. Cihaz parçalarını Motorola'dan temin eden takım, ekranı Sharp?tan, dokunmatik bileşenlerini ise Apple iPhone?a da bileşen sağlayan Tayvanlı TPK?dan alacağı söyleniyor. Piyasada bulunan birçok cihazdan çok daha iyi bir ürün ortaya koyan takımın bu cihazının Çin dışında bir bölgede satılıp satılmayacağı konusunda bir bilgi verimiyor.

Cihazın'ın sunum resimlerini ve devre şemasını aşağıda görebilirsiniz;

1311034332_miui.jpg
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.