Mobil

Esnek ekranlı akıllı telefonlar ne zaman geliyor?

Corning, esnek ekranları ne zaman üreteceğini açıkladı.

Esnek ekranlı akıllı telefonlar ne zaman geliyor?

Esnek ekranlı mobil cihazlar akıllı telefon kullanıcılarının merakla beklediği bir teknoloji. Bu teknoloji son zamanlarda en çok konuşulan konulardan birisi haline geldi. Samsung firması esnek ekranlı mobil cihazlar ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Fakat esnek ekranlı mobil cihazların dayanıklı olması için özel çalışma gerekiyor.  Bu alanda ABD'li Corning firması, Willow Glass adını verdiği çok ince esnek ekranlar üzerinde çalışmalar yapıyor. Corning, firması çizilmeye dayanıklı ekranları ile oldukça ilgi görüyor.

1362238240_corning-willowd-glass-.jpg

Esnek ekranlara gelindiği zaman Gorilla Glass teknolojisi henüz hazır değil ve bu teknolojinin çıkması baya uzak görünüyor. Bu konuda açıklama yapan Corning patronu James Clappin, bükülebilir ekran teknolojisinin henüz üç yıl daha beklemesi gerektiğini söyledi.

Açıklamasında Clappin,  şirketin çok büyük bir üretici ile bir süre işbirliği yaparak,  Willow Glass teknolojisinin kullanımı hakkında üreticiye bilgiler verdiğini vurguladı. Willow Glass panel taşıyan ilk ürünlerin bu yıl pazarda olacağını söyleyen Corning, bu ürünlerin güneş panelleri ve dokunmatik panellerde kullanılan filmler şeklinde olacağını söyledi.

Yorumlar
Gakko
Sony bu işi eyi bili ha ilk onlar yapar..
Cevapla
Memo03
Gakko, nerelisin sen? Bulgar misin?
Cevapla
nokia çoktan yaptı bile:)
Cevapla
Gakko
Yok memo can Elazığ.. Memo can sen nerelisin?
Cevapla
m@p53
cep telefonunda: esnek ekran->out kırılmaz çizilmez ekran->in
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.