Mobil

Guy Kawasaki, Motorola’da danışmanlık görevi yürütecek

Yıllarca Apple'da görev üstlenen Guy Kawasaki, Motorala'nın yükselen bir değer olmasında rol üstlenecek.

Guy Kawasaki, Motorola’da danışmanlık görevi yürütecek

Apple tarafından şu ana kadar sadece 5 kişiye verilen “Apple Fellow” ödüllerinden birine sahip olan Guy Kawasaki, yıllarca Apple bünyesinde çalışmış ve Macintosh’u yazılım-donanım mühendislerine tanıtmıştır. IBM’in dünyada liderliğine yükselmesinde etkin rol oynayan Kawasaki, halihazırda dünyanın en iyi teknoloji ve pazarlama girişimcileri arasında yer alıyor. Ülkemize de ziyarette bulunan Kawasaki’nin Türkçeye’ye çevrilmiş kitapları da bulunmaktadır.
1362215599_minnov8-187.jpg

Yıllar önce Apple’dan ayrılan Kawasaki bir süre farklı alanlarda çalışmalarda bulunmuş ve dünya genelinde gelişimleri takip etmiştir. Alanda oldukça başarılı bir isim olan Kawasaki bundan sonraki süreçte Motorola’da danışmanlık görevi üstlenecek. Google+ hesabı üzerinden takipçilerine yaptığı duyuruda: "Google, Motorola ve Android’e karşı sempati beslediğini, bu sebeple teklif edilen danışmanlık görevini kabul ettiğini" bildirdi. Motorola’yı 1998 yılında Apple’da çalışırken dikkatle izlediğini, pazarda öncü aynı zamanda mühendislik odaklı yenilikçi ve gelişmeye açık bir şirket olarak değerlendiren Kawasaki, danışmanlık görevi için oldukça heyecanlı olduğu belirtti.

Yaşanan bu gelişmeyi değerlendirdiğimizde Motorola’yı bünyesine katan Google’ın şirkete ne derece önem verdiğini ön görebiliriz. Yazılım cephesinde dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Google, Motorola ile mobil dünyasına iddialı, yenilikçi telefon ve tabletler sunmak için gelişimine devam ediyor.

Yorumlar
Misafir
motorola geliyor bu sefer çok güzel olacak teni motorolaları tüekiyede görmeyi isteriz
Cevapla
ss
google Motorola yı ciddi anlamda Samsung a rakip yapacak amaç bu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.