Güney Koreli firma çok geçmeden Galaxy S5’in Exynos 5422 işlemciye sahip sürümünü de gelişmekte olan ülkelerde piyasaya sundu. İşlemcide 4 adet Cortex-15, 4 adet Cortex A7 çekirdek bulunuyor ve bu çekirdekler 1.9 ila 1.3GHz’de çalışıyor.

Galaxy K Zoom

Samsung’un bünyesinde 20,7 megapiksel, 24-240 mm 10X Optik Zoom, Optik Görüntü Sabitleme gibi gibi gelişmiş özelliklere sahip bir sensör barındıran kamera odaklı akıllı telefonu Galaxy K Zoom’da Exynos cephesinden 4 çekirdekli 5260 işlemcisi kullanıldı.

İşlemcide performansı Cortex-A15 tabanlı iki çekirdek belirlerken, Cortex-A7 tabanlı iki çekirdek ise enerji verimliliğiyle ön plana çıkıyor.

Galaxy Alpha

Samsung’un metal malzeme kullandığı ilk Android akıllı telefon olan Galaxy Alpha göstermiş olduğu performanslar kriter testlerinden her zaman ilk sıralarda olmayı başardı. Şık tasarımı ve ince gövdesiyle sadece Samsung’un değil mobil dünyasının en şık telefonlarından biri olmayı başaran Galaxy Alpha’da Exynos 5 Octa 5430 işlemcisine yer verildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.