Mobil

Facebook Home, HTC First’te kapatılabilecek!

Facebook telefonu dilerseniz Nexus bir telefona çevirebilirsiniz.

Facebook Home, HTC First’te kapatılabilecek!

Facebook’un geçtiğimiz günlerde Android için düzenlemiş olduğu etkinlikte, uzun süredir hakkında iddialar yazılıp çizilen Facebook telefonu HTC First ve Facebook Home tanıtılmıştı. Facebook Home alarak adlandırılan uygulama 12 Nisan’dan itibaren Play Store’daki yerini alacak. HTC First ise yine aynı tarihte ilk olarak Amerika’da satışa sunulacak.

Amerika’nın dev operatörlerinden AT&T tarafından satışa sunulacak telefonun, ilerleyen dönemlerde farklı pazarlarda da yer bulması bekleniyor.
1365328348_htc-first.jpg

Sahip olduğu teknik özelliklerle orta seviyede konumlandırılan HTC First’ün en dikkat çeken detayı elbette ki Facebook Home ana ekranı olacak. Facebook’u sıklıkla kullananlar için büyük kolaylık sağlaması beklenen uygulamayı dilerseniz HTC First telefonunda pasif hala getirebiliyorsunuz. Bu yapısıyla bizlere HTC’nin ana ekran uygulaması BlinkFeed’i hatırlatan gelişmede, Facebook Home’un pasif hale getirilmesiyle aynı zamanda Sense 5 arabirimi de pasif hale geçmekte. Bu durumda telefon Android’in saf hali olarak adlandırdığımız stock hale bürünüyor. Daha da detaylandırmak gerekirse HTC First yeni arayüzü ile bizlere Nexus telefonların kullanım deneyimini yaşatıyor.

Tabi söz konusu telefonun bir sosyal ağ telefonu olduğunu hatırlatmakta yarar var. Elbette telefona sahip olan kullanıcılar bu durumu göz önünde bulunduracaktır. Ancak yine de böyle bir seçeneğin kullanıcılara sunulmuş olması önemli bir gelişme.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.