Mobil

Facebook için akıllı telefon!

HTC, Facebook'a dayalı telefonunu daha başka bir noktaya taşıyacak.

Facebook için akıllı telefon!

Sektörün sevilen markalarından Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, Android'in yaygınlaşmasıyla birlikte ağırlık verdiği işletim sistemini değiştirdi. HTC daha önce Google'ın ilk akıllı telefonu olan Nexus One'ı üretmişti ve çok tutulmuştu. Ancak sonrasında bu işe Samsung el atınca daha fazla ilerleyememişti.

1335375697_htc-facebook-phone.jpg

HTC, geçtiğimiz yıl sosyal ağ odaklı ve giriş seviyesine hitap eden iki telefonu Cha Cha ve Salsa'yı duyurmuştu.  HTC bu cihazlarda Facebook logosuna yer vermişti. Bu logo ile birlikte HTC farklı bir alanın kapılarını aralamıştı. Hatta bu cihazların şu anda Türkiye'de satışı devam ediyor.

1335375717_htcfacebook.jpg

HTC, Facebook'a dayalı telefonunu daha başka bir noktaya taşıyacağı söylentileri ise bugün duyuldu. Digitimes'ın haberine göre HTC, Facebook markasını taşıyan akıllı bir telefon üretecek. Diğer cihazların aksine ilginç bir isimle yani Facebook adıyla satışa sunulacak. Ayrıca bu akıllı telefon özel bir kullanıcı arabirimi ile gelecek ve Android işletim sistemine sahip olacak.

HTC'nin Facebook akıllı telefonunu 2012'nin üçüncü çeyreğinde resmi olarak duyurması bekleniyor. Ayrıca Facebook için özel entegrasyonlara sahip olması beklenen telefonun özelliklerine dair henüz bir bilgi verilmemiş.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.