Mobil

Facebook, Live Photo özelliğine nihayet kavuşuyor

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın yeni özelliği Live Photo artık gerçekten işe yarayacak!


Apple iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile farklı bir fotoğraf çekme modunu kullancılarına sunmuştu. Neredeyse hiçbir ayara izin vermeyen Apple "Live Phoho" özelliği sayesinde fotoğraflara video ekleme yaparak Gift oluşturulmasına imkan sağlıyordu. Bu özellik Gift modundan daha farklı zira Live modu arka arkaya çekilen fotoğraflardan değil, fotoğrafın önüne ve arkasına eklenen videolardan oluşmaktaydı.

1450784405_apple-live-photos.gif

Bu durum farklı bir format yarattığı için Live Photo modunda çekilen tüm resimlerin sadece iPhone'lar üzerinden görüntülenmesine sebep oluyordu. Sosyal medyada paylaşılamayan Live fotoğraflar özellikle iPhone 6S sahipleri tarafından neredeyse kullanılmayan bir özellik haline geldi.

1450784443_facebook-and-live-photos-gif.gif

Facebook yaptığı bir açıklamayla çok yakında (yeni yıldan önce) Live moduna destek vereceğini duyurdu. Mark Zuckerberg'in bu konuda "söz vermiyorum" demesinin nasıl "söze" dönüştüğünün hesabını varın siz yapın!

Live fotoğraf modunda çekim yapmaya devam edin çok yakında bu özelliğe kavuşuyoruz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.