Mobil

LG, Nuclun 2 İşlemcisini İlk Olarak V10’nun Devam Modelinde Kullanacak

Bir süredir yongaseti tasarımı üzerine kafa yoran LG, gerçekleştirdiği çalışmaların meyvesini görünüşe bakılırsa 2016’nın ikinci yarısında almaya başlayacak

LG, Nuclun 2 İşlemcisini İlk Olarak V10’nun Devam Modelinde Kullanacak

Bir süredir yongaseti tasarımı üzerine kafa yoran LG, gerçekleştirdiği çalışmaların meyvesini görünüşe bakılırsa 2016’nın ikinci yarısında almaya başlayacak. Çin’in mikroblog sitesi Weibo’nun popüler bilgi kaynaklarından Ice Universe’e göre Nuclun 2 işlemcisi önümüzdeki yıl ilk olarak V10’un devam modelinde kullanılacak.

Sızıntı kaynağına göre Nuclun 2, Kirin 950’den daha iyi performans gösterecek. Ancak işlemcinin nisan döneminde tanıtılması beklenen LG G5’te kullanılmasına ihtimal verilmiyor; zira işlemcisi G5 için yeterince hızlı değil.

İlginizi çekebilir >> 

1450770040_1448623376lg-nuclun-2-teknolojioku.jpg-intel.jpg

Nuclun 2 ilk olarak V10'nun devam modelinde kullanılacak

Nuclun 2, 16nm FinFET fabrikasyon sürecinde TSMC tarafından üretilecek. Cortex-A72 ve Cortex-A53 tabanlı toplam sekiz çekirdekten oluşan işlemcide Intel XMM 7360 modem kullanılacak.

LG ayrıca Nuclun 2 işlemci projesinde Intel’le yakın ilişkiler içerisinde oldu. Hatta Intel, Nuclun 2’yi hem daha yüksek frekans hızlarına çıkarmayı hem de üretim sürecini 14nm’ye düşürmeyi başardı. Ancak iddiaya göre LG, üretim kapasitelerinden dolayı tercihini TSMC’den yana kullandı. İlgili haberimimize göz atabilirsiniz. 

İlginizi çekebilir >> 

İlginizi çekebilir >> 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.