Mobil

Facebook Messenger 800 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

Facebook Messenger için bir dönem noktası daha gerçekleşti. Uygulama artık aylık 800 milyon aktif kullanıcıya sahip.

Facebook Messenger 800 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

Facebook resmi blog sayfası aracılığıyla Messenger uygulamasının aylık 800 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Facebook Messenger için bir önceki dönüm noktası Haziran 2015’te gerçekleşmişti. Popüler mesajlaşma uygulamasının o dönem 700 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu bildirildi. Kasım 2014’te aylık aktif kullanıcı sayısı 500 milyon seviyesindeydi.

1452235862_facebook-messenger.jpg

Facebook’un geçtiğimiz yıldan bu yana bağımsız bir uygulama olarak atadığı Messenger, bu haliyle başta kullanıcılardan sert tepkiler alsa da, sosyal medya devinin süreç içerisinde uygulamaya kazandırdığı yeni işlevler kullanıcı sayısını artırmada önemli roller üstlendi.

1452235871_2.png

En hızlı büyüyen uygulamalar arasında yer alan Messenger 2016 ile birlikte büyümesini sürdüreceğe benziyor. Facebook yıl içerisinde Messenger’a Sanal Asistan M hizmetini dahil edecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Messenger aracılığıyla alışveriş işlemi gerçekleştirebilecek. Sanal Asistan M ayrıca satın almayı planladığınız eşyaya ait bir araştırma yaparak en uygun fiyat tekliflerini karşınıza çıkaracak. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.