Mobil

Facebook, telefon üretebilir!

Facebook'un modüler yapıda bir telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. İşte Facebook'un telefonuna ait ilk sızıntılar.


Modüler akıllı telefonlar kağıt üzerinde mükemmel görünüyor. Kullanıcılar, eski parçayı yeni bir cihazla değiştirerek donanımını yükseltebileceği için, modüler telefonların geleneksel telefon modellerini geride bırakacağı düşünülüyor.

Modüler telefonlar ayrcı, kullanıcının kendi tercihlerini karşılamak için bir telefonu özelleştirmesine izin veriyor. Modüler telefonlara ilave pil, sensörler veya daha iyi bir kamera ekleyebiliyorsunuz.

Ancak kulağa bu kadar hoş gelen modüler telefonlar maalesef ki beklenen ilgiyi yaratamadı. Hatta ilk tanıtıldığında büyük ses getiren Google'ın Project Ara'sı bu başarısızlığa en büyük örnek olarak gösterilir.

Modüler telefonlar başarısızlıkla sonuçlansa da, Facebook'un bu sektöre gireceği bugün Business Insider'da yer aldı. BI, Facebook'un modüler cihazları tanımlayan yeni bir patent aldığını aktardı.

Hoparlörler, mikrofonlar, dokunmatik ekran, GPS gibi çeşitli parçaları içerebilen ve hatta bir telefon olarak işlev gören bu patentin, Facebook'un ilk telefonunda kullanılacağı söyleniyor. 

1500639348_facebook-modular-smartphone-patent.jpg

Ancak bu patentin, Amazon Echo, Google Home veya Apple HomePod'a ​​karşı rekabet etmek için modüler akıllı bir hoparlör oluşturmak için de kullanılabileceği söyleniyor. Bakalım Facebook, aldığı bu patenti akıllı telefon üretmek için mi yoksa akıllı hoparlör için mi kullanılacak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.