Mobil

Facebook'ta ücretsiz telefon görüşmesi başladı

Merakla beklenen gelişme sonunda ülkemiz kullanıcılarına sunuldu.

Facebook'ta ücretsiz telefon görüşmesi başladı

İlk olarak Amerika ve Kanada’da test edilen Facebook ücretsiz telefon görüşme servisi, kısa süre içerisinde birçok ülkede hizmete sunulurken, son güncelleme ile ülkemiz kullanıcılarına da sunuldu. Hem iOS hem de Android kullanıcıları Facebook Messenger uygulaması ile ücretsiz mesajlaşmanın yanında görüşme olanağına da kavuştu.

Telefon görüşmesini yapabilmeniz için uygulamayı çalıştırın ve arayacağınız kişiyi tıklayın. Daha sonra ise ekranın üst bölümünde “i” şeklinde bir simge yer alıyor olacak. Söz konusu simgeyi tıkladığınızda ücretsiz ara seçeneğini göreceksiniz. Tabi görüşmenin yapılabilmei için karşı taraftaki arkadaşınızın da Facebook Messenger’da aktif olması gerekiyor. Facebook’a özel bir arama ekranın yer aldığı uygulama daha önce Tango ve benzeri uygulamaları kullananlar için zorluk oluşturmayacaktır.

Wi-Fi üzerinden yapılan görüşmeler ücretsiz ancak 3G üzerinden yapılacak aramalarda internet paketinizin kapasitesini göz ardı etmeyiniz.
1364886493_facebook-call.jpg

Yorumlar
Misafir
3g calismiyor direk wifi yonlendiriyor
Cevapla
Misafir
Skype varken buna gerek yok.
Cevapla
yuri
telefonunu tanımlayan 3 5 kişi zaten, biraz haberdar olunması gerekiyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.