Mobil

Google yeni patentlerle pil ömrünü arttırmayı hedefliyor

Motorola ve Android cephesinde önemli gelişmeler sağlayan Google, yeni patentlerde pil verimliliğini hedef alıyor.

Google yeni patentlerle pil ömrünü arttırmayı hedefliyor

12.5 milyar dolar gibi rekor bir ücret ödeyerek Motorola’nın mobil bölümünü satın alan Google, uzun süredir Motorola ile ar-ge çalışmaları yürütürken, bir yandan da yeni süreçte oluşturulacak yeni telefonların hazırlığını yapıyor. Nexus telefonların yanı sıra Motorola cephesinde oluşturulan X Phone projesi 2013 yılı içerisine merakla beklenen gelişmelerin başında geliyor.

Geçtiğimiz yıl resmiyet kazanan Razr Maxx serisi telefonda 3300 mAh kapasiteli bir pil kullanan Motorola, söz konusu pil testlerine geldiğinde neredeyse birçok alanda ilk sırada yer alıyor. Pil sorunu büyük ölçüde halleden telefonlar Google’un yeni patentleri sayesinde pil verimliliğini daha arttırabilir.
1364884852_google-patent.jpg

Arama motoru devi ilk olarak telefonlarda arka plan ve menü animasyonlarını devre dışı bırakıyor. Bir diğer moda göz attığımızda ise cihazın ekran çözünürlüğü otomatik olarak düşürülecek. Son olarak ise kırmızı ve siyah renklerin mevcut olduğu bir mod sunuluyor. Kırmızı ve siyah renkler OLED ekranlarda pil verimliliğini en iyi sağlayan renkler olduğu biliniyor.

Android işletim sistemli telefonların büyük bölümünde ekran parlaklığı otomatik seviyeye getirip menüler arası geçişlerde animasyonlar kapatılabiliyor. Söz konusu teknolojiler Android 5.0’da yer bulur mu bilinmez ancak ne tür yenilikler sunacağı merak konusu.

Yorumlar
Misafir
Ne varsa Google'de var, Apple hikaye...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.