Mobil

Facebook'tan akıllı telefon projesi!

Söylentilere göre Facebook kendi alanı dışında yeni bir proje için çalışmalara başladı.

Facebook'tan akıllı telefon projesi!

İnternet kullanıcılarının olmazsa olmazı gündemden düşmeyen dev sosyal ağ Facebook şimdide başka bir söylenti ile gündemde. Facebook hakkında yeni gelen haberler mobil pazarına bomba gibi düşecek.

1338199997_facebook-smartphone-e1338155269915.jpg

Bu söylentilere göre Facebook kendi alanı dışında yeni bir proje için çalışmalara başladı. Facebook daha önce iPhone ve iPad yapımında görev almış yarım düzine donanım ve yazılım mühendisini kendi bünyesine kattı. Facebook, 2013 yılında bir akıllı telefon sürprizi yapabilir. Dev sosyal ağ daha öncede akıllı telefon projesi ile HTC ile birlik olmuştu ama bu proje 2010 yılında son bulmuştu.

Facebook bu sefer işi ciddiye almış olacak ki kurucusu ve CEO'su Zuckerberg, mühendislerle bizzat kendisi mülakat yapıyor ve işin inceliklerini onlardan öğreniyor. Bu haberlere yönelik Facebook henüz bir açıklama yapmadı. Zuckerberg bu projeyi gizli tutmayı planlıyor olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.