Mobil

Facebook'un bu uygulamasına iOS şoku

Facebook'un geçtiğimiz günlerde iOS için yayınladığı uygulama hayal kırıklığı yaptı.

Facebook'un bu uygulamasına iOS şoku

Geçtiğimiz günlerde Facebook, Apple'ın mobil işletim sistemi iOS için yeni uygulamasını yayınlamıştı. Facebook'un App Store'da yayınladığı Poke isimli uygulama kullanıcıların gözünden düşmeye başladı.

Facebook'un Poke uygulaması, Cuma günü App Store'e girdiği ilk saatlerde en çok indirilen ilk 3 uygulamanın arasına girmeyi başarmıştı. Facebook Poke, aradan bir hafta geçmeden ücretsiz olmasına rağmen 34. sıraya geriledi. Poke özelliği Facebook'ta dürtmenin yanı sıra farklı özelliklere sahipti.

1356208177_2012122211305762072.jpg

Poke uygulamasına güçlü bir alternatif olarak bilinen uygulama Snapchat, ilk gün listede 6. sıradan App Store'a giren uygulama 8. Sıraya düştü. Snapchat, bir hafta geçmeden Facebook Poke'u geçmeyi başardı ve eski sıralamasının da üstüne çıkarak en çok indirilen 4. uygulama oldu.

Facebook Poke, kurucusu Mark Zuckerberg'in "Poke" sesi eşliğinde kullanıcıların geçici süreli mesajlar göndermelerine imkan veriyor. Ayrıca kullanıcılar kendi kendini yok eden mesajlar gönderebiliyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.