Mobil

Facebook'un TikTok rakibi Lasso kullanıma sunuldu

Sosyal ağ Facebook tarafından TikTok rakibi olarak geliştirdiği Lasso uygulamasını kullanıma sundu.

Facebook'un TikTok rakibi Lasso kullanıma sunuldu

Birçok farklı sosyal ağın tutan özelliklerini çalıp kendi bünyesine katması ile bilinen Facebook, şimdi de popüler uygulama TikTok'un bir benzerini geliştirdi.

Facebook'un TikTok rakibi Lasso kullanıma sunuldu

Gençler arasında çok popüler olan uygulamalardan biri olan TikTok, Facebook tarafından kopyalandı. Bir süredir geliştirme aşamasında olan Lasso uygulamasının iOS ve Android sürümü kullanıma sunuldu. Kullanıcıların kısa ve eğlenceli video klipler hazırlamasanı olanak tanıyan TikTok uygulaması dünya çapında 600 milyonu aşan kullanıcı sayısına ulaşmıştı.

Bu popülerlikten faydalanmak ve sosyal ağdan uzaklaşan gençleri tekrar çekmek isteyen Facebook, her zaman yaptığı adımı attı ve TikTok benzeri bir uygulama geliştirdi. Lasso'ya Facebook ya da Instagram hesabı ile giriş yapılabiliyor. Lasso ile çekilen videolar Facebook hikayelerinde paylaşılabiliyor. Videoların şimdilik Instagram'da paylaşma özelliği bulunmuyor.

Lasso uygulamasının ücretsiz Android ve iOS sürümünü indirerek telefonunda kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.