Mobil

FBI, iPhone'lara sızmayı başardı!

FIB için çalışan İsrail menşeli firma Cellebrite, piyasadaki tüm iPhone modellerine sızmayı başardığını açıkladı. Şimdi gözler Apple'da!

FBI, tüm iPhone modellerine sızdı!

Güvenliği ile övünen Apple, terör saldırılarında bile müşteri gizliliğini öne sürerek teröristin iCloud bilgilerini FBI ve CIA ile paylaşmayı reddetmişti. Ancak iş Çin'e gelince tüm verilerini Çin hükümetine açan Apple, şimdi de anavatanında büyük bir darbe aldı.

İsrail menşeli teknoloji şirketi olan Cellebrite, piyasadaki tüm iPhone modellerine sızmayı başardığını açıkladı. Cellebrite, geliştirmiş olduğu bir kit ile iPhone'daki tüm bilgilere ulaşabiliyor. En güncel iOS sürümü olan iOS 11.2.6'ya bile sızabilen Cellebrite'ın FBI için çalıştığını belirtelim.

Cellebrite firmasının bu açıklamalarından sonra gözler Apple'a çevrilmiş durumda. Sandbox sistemini güvenlik için iOS 9 ile kapatan Apple, bu sayede uygulama içi verilere erişimi engellemişti.

FBI, iPhone'lara sızmayı başardı! - Resim : 1

Mart ayında yayınlanacak olan iOS 11.3 güncellemesi ile ise USB aksesuarlarındaki güvenliği arttıracak olan Cupertinolu devin, Cellebrite'ın bulduğu açığı kapatıp kapatmayacağı henüz bilinmiyor.

Son olarak Cellebrite'ın iPhone dışında diğer Android telefonlara da erişim sağlayabildiğini belirtelim.

Yorumlar
doğrucu misafir.
güvenlik duvarı varmış da, kimse izinsiz giremezmiş de, kilitlenirse apple bile açmazmış da. hepsi geyik. başka kaleleri yok buna sığınıyorlardı. oda patladı. kullananlar da kendine pentagon casusu gibi gizemli bir hava veriyorlar. kim ne yapsın ki senin bilgilerini. devlet sırrı mı taşıyorsun.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.