Mobil

Flappy Bird mobil platforma geri dönebilir

Popüler oyunun geri dönmesi için yoğun bir ilgi var.


Android ve iOS platformlarında kısa süre içerisinde en popüler ücretsiz oyun olmayı başaran Flappy Bird geçtiğimiz haftalarda sürpriz bir şekilde uygulama mağazalarından kaldırıldı. Oyunun Vietnamlı geliştiricisi Dong Nguyen, bir akım haline gelen oyunun insan sağlığını tehdit edecek seviyede bağımlılık oluşturduğunu ve bu durumdan ciddi rahatsızlık duyduğunu gerekçe göstererek aylık 50 bin dolar reklam ve yıllık ise milyon dolarlık gelir getirebilecek oyunu iOS ve Andrid platformlarından kaldırdı. Oyunun kaldırılmasında Nintendo'nun oyundaki grafiklerin Super Mario’ya benzediği ve bu yönde hukuksal adımların atılacağı şeklinde geliştiriciye attığı e-postaların da etkili olduğu iddia ediliyor.

1394694807_23617921.jpg

Geliştirici Dong Nguyen haftalar süren sessizliğini bozarak Rolling Stone Magazine dergisine bazı açıklamalarda bulundu. Halihazırda 3 oyun daha geliştirdiğini ifade eden geliştirici Flappy Bird yapımını mobil platforma tekrar sunmayı düşündüğünü açıkladı. Geliştirici oyunun oluşturduğu bağımlılığın önüne geçmek içinse oyun içerisine kullanıcıların mola vermesi gerektiğini gösteren bazı uyarılara yer verecek.

Yapılan bu açıklama sonrası oyunun mobil cihazlara dönmesinin yüksek ihtimal olduğu iddia ediliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.