Mobil

Flash Player, 1000 kat daha hızlı olacak

Adobe, Android platformu için yapcağı güncelleme ile Flash Player' ı 1000 kat daha hızlı hale getirecek.


Android platformunun en büyük özelliklerinden biri Adobe Flash Player' a destek vermesi. Fakat kötü performans nedeniyle kullanıcıların biraz canını sıkıyor. Bunun farkında olan Adobe ise Flash Player 11 ve Air 3' ü çıkartarak performans sorununu ortadan kaldıracak.

Adobe bugün yaptığı açıklamada, geliştiricilerin Flash, HTML 5 ve yerel kodları karıştırarak uygulamalar yazmasını sağlayan Stage 3D mimarisi üzerine oluşturulmuş Flash Player 11 ve Air 3' ü resmi olarak duyurdu.

Adobe' un "web için konsol" olarak adlandırdığı yeni yazılımları, hızlandırılmış 2D ve 3D grafik motoru ile oyunları hedef aldığı açıkça görülüyor. Bir önceki versiyonlarda büyük hayal kırıklığı yaratan Adobe, performans konusunda büyük vaatlerde bulundu.

Bir diğer önemli özellik ise, cihazdaki yazılımsal ve donanımsal bir çok özelliğe erişilebilmesini sağlayan Adobe Air eklentileri. Bu eklentiler sayesinde Flash oyunlar ve uygulamalar çok daha kapsamlı hale gelecek. Geliştiriciler için de Air 3 uygulamalarında otomatik paketleme özelliği de yer alıyor.

Adobe her ne kadar rakipleri olan Unreal ve Unity 3D kadar kaliteli olmasada, rekabet için ilk adımı atmış bulunuyor.

Adobe'un yeni yazılım versiyonlarıyla alakalı resmi olarak yayınladığı video


Yorumlar
hasan
nasıl indiriliyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.