Mobil

Samsung Bada' nın kodlarını açıyor

Samsung' a işletim sistemi Bada, 2012 yılı içerisinde açık kaynak kodlu hale gelecek.


Geçtiğimiz günlerde yeni versiyonu çıkan Samsung' un işletim sistemi Bada, açık kaynak kodlu olmaya hazırlanıyor. Android ile iyi bir uyum yakalayan Samsung Bada' yı alternatif olarak geliştiriyor ve gelecekte çıkacak akıllı televizyonlar için de kullanılması bekleniyor.

Bada, Android kadar gelişmiş bir işletim sistemi olmasada, Samsung' un giriş ve orta dereceli akıllı telefonlarını başarıyla yönetiyor. Bada' nın kaynak kodunun açılmasıyla bir çok geliştirici Bada' yı çok daha üst seviyeye taşıyabilir.

Ayrıca IFA 2011' de Bada 2.0 sürümünü ve bu sürümü taşıyan Wave 3 modelini tanıttı. Samsung aldığı kararla yazılım geliştiricilerini teşvik ederek Bada' yı daha başartılı hale getirmek istiyor.

Yorumlar
Misafir
Bada 2.0 da Voip uygulamalarına izin verilecekmi????? umarım verilir. Çünkü piyasadaki bir çok dandik telefona bile bu uygulamaları yüklemek mümkünken Samsung un Voip uygulamalarını engellemesi çok üzücü ????
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.