Mobil

Fortnite PUBG’yi geride bıraktı!

Popüler Battle Royale oyunları arasındaki rekabette Fortnite, PUBG'yi geride bıraktı.


Battle Royale oyunları arasında en büyük rekabet Fortnite ve PUBG arasında yaşanıyor. her iki oyunun da benzer özellikleri bulunuyor ve her iki oyun da liderlik koltuğuna oturmak istiyor. Bugüne kadar PUBG'nin lider olduğu bu alanda artık Fortnite söz sahibi oldu.

Fortnite PUBG’yi geride bıraktı!

Yeni açıklanan rakamlara göre Fortnite kullanıcı sayısı 200 milyona ulaştı. Bu rakamlarla rakibi PUBG'yi geride bırakan Fortnite, birincilik koltuğunu oturmuş oldu. Geçen Haziran ayında 130 milyon kullanıcıya ulaşan Fortnite, düzenlediği yarışmalar, promosyonlar ve oyuna kattığı yeniliklerle birincilik koltuğuna oturdu.

Battle Royale nedir?

Son yılların popüler oyun türü olan Battle Royale, birden fazla oyuncunun devasa bir harita üzerinde savaşarak birincilik elde etmeye çalışıyor. Özellikle gençlerin ilgisini çeken bu türde milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor. 

Buna ek olarak PUBG, her geçen gün kalitesini korumak adına çalışmalarına devam ediyor. En son popüler Battle Royale oyunu PUBG'nin Venedik haritası ortaya çıktı. PUBG yeni haritası ile oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor.

PUBG Venedik haritası ile birlikte ayrıca kullanılabilir bir yeni araç ve birkaç yeni silahı da oyuna ekleyecek. Böylesine parçalı bir alanda nasıl araba kullanılacak bilmiyoruz ancak bunun heyecanı bile yeter.

Yorumlar
Timothy
FIFA vs PES, DOTA2 vs LoL rekabetine benziyor. 3. dünya ülkelerinde popüler olan PUBG, PES, LoL haliyle FIFA, DOTA2, Fortnite'in gerisinde kalmaya mahkum. Bizim ülke de nedense aralarında olmamasına rağmen 3. dünya ülkelerini aratmıyor :) Dünyayı her alanda geriden takip etmeye devam malesef.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.