Mobil
Fortnite şaşırtıcı bir başarıyla iPhone X ile buluştu!

iPhone X Fortnite oyununda Xbox One X'e kafa tutuyor!

X, X'e karşı! Fortinite oyununda dünyanın en güçlü akıllı telefonu, 6 Teraflop kapasitesindeki Xbox One X'e meydan okuyor!

Akıllı telefon teknolojisi, oyun dünyasında PC, Xbox One ve Sony PlayStation 4 gibi devlere meydan okuyabilir mi? Aslında Nintendo Switch'in mobil mimarisi, bunun pekala mümkün olduğunu ispatlamıştı. 

Sırada piyasanın en hızlı akıllı telefonu olarak kabul edilen iPhone X var. Donanımsal açıdan Xbox One X'e en ufak bir üstünlüğü olmamasına rağmen iPhone X, yazılımcıların katkısıyla canavar konsola meydan okuyor.

Bu mücadenin ilk örneği PUBG oyununun mobil versiyonuydu. PUBG, konsol versiyonuna kıyasla çok daha dar bir harita sunsa da, pek çok açıdan konsollarla başabaş olmayı başarıyordu.

Fortnite'ın mobil sürümü, bu kuyaslamayı bir adım öteye taşıyor. PC, Xbox ve PS4 sahipleri, iPhone X'te benzer bir deneyim yaşayabiliyorlar. Elbette Xbox One X konsolundaki grafikler çok daha detaylı ama oynanış keyfi hemen hemen denk.

iPhone X Fortnite oyununda Xbox One X'e kafa tutuyor! - Resim : 1

İki sürüm arasındaki farkı bir video ile detaylandıralım. iPhone X, Microsoft'un oyun canavarından pek de geride kalmıyor. Işıklandırma ve detaylandırma üst düzey. iPhone X'in rüzgar ve ses efektleri de takdire şayan.

Büyük resme bakarsanız, mobil cihazlarda Fortnite fazlasıyla başarıla bir oyun. Yapımın, iOS sürümü de, masaüstü sürümü gibi Unreal Engine 4 motorunun avantajlarından faydalanıyor. Bu da, oyunun kimliğinden ödün vermeden pek çok platformda başarılı olabileceğini kanıtlıyor.  

Fortnite'ı ister PC, ister mobil ister konsolda oynayın; temelde aynı oyunla karşı karşıyasınız.  Nintendo Switch ise alternatiflerine göre daha çok seçenek sunuyor. Switch, en yeni ve en büyük işlemciye sahip olmayabilir, ancak farklı nitelikleriyle olumlu puanlar topluyor.

Yaklaşık 2,5 yıl önce satışa sunulan iPhone 6S bile tatminkar bir performans vadediyor. Oyunun sürümleri arasında seçim yapmak ise her zamanki gibi oyunculara kalıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.