Mobil

Foxconn’dan iPhone 13 için kötü haber!

Çip tedarikçisi Foxconn yaşanan tedarik sıkıntısı ile ilgili net bir açıklama paylaştı. Çip tedariğinde gelinen son nokta nedir.

Foxconn’dan iPhone 13 için kötü haber!

iPhone çip tedarikçisi Foxconn, tüm dünyada etkili olan çip kıtlığı sorununun geleceği hakkında açıklamalarda bulunduFoxconn sorun hakkında maalesef olumsuz konuştu.

Otomotivden akıllı telefona kadar birçok sektörü etkileyen çip tedarik sorunu için konuşan Foxconn, mevcut sorunun 2021'in geri kalanında daha da kötüleşeceğini söyledi. Apple ve Samsung gibi teknoloji devlerinin siparişlerinde gecikmeler yaşandığını belirten üretici, bazı parçaların siparişlerinin ancak 2022 yılında tamamlanacağını belirtti.

Foxconn çip probleminden Covid-19 salgınını sorumlu tuttu.

Şirket yaptığı açıklamada, yılın ikinci yarısındaki bileşen eksikliklerinin ilk yarıya göre daha kötü olacağını belirtti. Foxconn Devlet Başkanı Young Liu da Hindistan'daki COVID vakalarının sorun üzerinde önemli bir etkisi olduğunu vurguladı. Yayınlanan raporlar, enfekte işçilerin ayrılmasının ardından Hindistan'da iPhone 12 parçalarının üretiminin yüzde 50 azaldığını da ortaya koydu.

Apple, tedarik zincirinin genişliği nedeniyle çip kıtlığından daha az etkilenmiş gibi görünüyor. Ancak, diğer akıllı telefon üreticileri o kadar şanslı değiller. Son zamanlarda, Samsung bir tedarik sorunu nedeniyle yeni Galaxy Note'un lansmanını iptal etmek zorunda kalmıştı.

Foxconn’dan iPhone 13 için kötü haber! - Resim : 1

Foxconn, Apple'ın montaj ortağı ve iPhone üreticisi, sektörü etkileyen parça sıkıntısı nedeniyle şirket gelirlerinde önemli bir düşüş bekliyor. Bu sıkıntının Apple firmasını da yakın zamanda etkileyeceği gelen bilgiler dahilinde. Bu sorunun ilerleyen günlerde bir çok akıllı telefon marka ve modellerini etkilemesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.